Bursa İrfan Gençlik, Bilek Güreşinde Bursa Öncüsü Oldu

Bursa İrfan Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü, Türkiye ikinciliği elde edip bilek güreşinde Bursa’da öncü kulüp olmasıyla birlikte yeni şampiyonlar yetiştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bursa’nın ilk tescilli bilek güreşi kulübü olan İrfan Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü, hedeflerini Avrupa’da düzenlenen turnuvalara doğru yükseltmek için profesyonel çalışmalar yapıyor. Bursa’da henüz tanınmadıklarını dile getiren İrfan Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Başkanı Fikri Coşar, bilek güreşi alanında Bursa’da ilk lisans alan kulüp olduklarını söyledi. Bu arenaya çıkalı iki yıl olduğunu belirten Fikri Coşar, “Bu zaman zarfında bir Türkiye şampiyonu, bir de Türkiye ikincisi çıkardık. Dünya şampiyonu olan bilek güreşçilerimizle çalışıyoruz” dedi.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü’nün düzenlediği, “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışması” 75 Kg sağ kolda Türkiye ikincisi olduğu zaman kendisini çok mutlu hissettiğini söyleyen genç sporcu Ahmet Fatih Güney ise, ”Ailemin sevineceği aklıma gelmişti. Ancak kolumun sakatlanmasını beklemiyordum. Final maçından önce arkadaşla olan müsabakada kolumdan bir ses geldi. Sonra moral bozukluğu oluşmaya başladı. Final maçını da acımasından dolayı bıraktım. Şu an Antalya’da yapılacak milli takım seçmelerine hazırlanıyorum. Bir saatlik çalışmamı iki saate çıkardım. En büyük hedefim ise milli takıma girip ardından spor akademisine katılmak” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply