Kahramanmaraş Lider Gençlik Bilek Güreşçisi Milli Takımda

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcusu Muhammed Emin Tıraş, Dünya Bilek Güreşi Yarışması Milli Takım Seçmelerinde Türkiye birincisi oldu.

Dünya Yarışmasına katılacak olan Bilek Güreşi Milli Takımını belirlemek için Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonunun 8-9 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlediği Milli Takım seçmelerinde 75 kg.’da Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcusu Muhammed Emin Tıraş Dünya Yarışmasında Milli Takımımızı temsil etme hakkını elde ederek Ata Sporumuz Bilek Güreşinde Kahramanmaraş’ın adını Türkiye’ye duyurdu.

Görüşlerini aldığımız Kulüp Başkanı Ahmet Özkul; Öncelikle başarısından dolayı sporcusunu tebrik ettiğini ve Dünya Yarışmasında başarılar dilediğini bildirerek Bilek Güreşi takımında 2 yıldır çalışmalara devam eden Muhammed Emin Tıraş’ın gayretli ve özverili çalışmasının sonucunda Mart ayında Antalya’da yapılan Bilek Güreşi Türkiye Yarışmasında 1. olup Milli takıma seçildiğini, Haziran ayında Bulgaristan’da yapılan Avrupa Bilek Güreşi Yarışmasında 75 kg.’ da ülkemizi temsil ettiğini ve oradan Avrupa 6.sı olarak döndüğünü belirtti.

Özkul; Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübümüz sporcusu Muhammed Emin Tıraş, aynı azim ve gayretle çalışmalarına devam ederek 8-9 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul’da yapılan Dünya Yarışması Milli Takım Seçmelerinde Türkiye birincisi olarak Ekim ayında Türkiye’de yapılacak olan Bilek Güreşi Dünya Yarışmasında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğini umuyor, başarılar diliyorum dedi.

Bilek Güreşi Sporcusu Muhammed Emin Tıraş yaptığı açıklamada; Dünya Yarışmasında ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek Dünya Birincisi olmayı hedeflediğini, kendisinin başarısındaki emeklerinden dolayı Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü başkanı Ahmet Özkul’a, kulüp antrenörleri Hacı Mehmet Nazlı ve Enes Saltık’a ve her zaman desteklerini esirgemeyen ailesine teşekkürlerini iletti.

Leave a Reply