Sakarya Akyazı Gençlik, Liseler Arası Bilek Güreşi Yarışması Düzenliyor

Sakarya Akyazı Çevre Eğitim Kültür Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Akyazı’daki liselerde eğitim gören gençler arasında bilek güreşi turnuvası düzenliyor.

23 Şubat 2015 tarihinde başlayacak olan Bilek Güreşi turnuvasında hizmet sporcuların ayağına gidecek. Akyazı Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün müsabaka masalarını, materyallerini ve hakemlerini eğitim kurumlarına getirerek turnuvaları 8 ayrı lisede gerçekleştirecek. Her gün ayrı bir lisede yapılacak olan turnuva 12 gün sürecek.

Kaymakamlık oluru ve Milli Eğitim görüşü alınarak tertip edilen turnuvada yarışmaya katılan tüm okul müdürleri ile görüşülerek kendilerine ayrıntılı bilgiler verildi. Beden Eğitim Öğretmenleri ile Kulüp binasında yapılacak olan teknik toplantı ile organizasyon bütünlüğü sağlanacak.

4 ayrı kategoride yapılacak olan turnuvada okullarında kategorilerinde birinciliği elde eden sporcular Kulüp binasında yapılacak büyük finalde yarışma hakkı elde edecekler.

06 Mart 2015 tarihinde kulüp binasında gerçekleştirilecek final gecesinde ise kupalar ve madalyalar sahiplerini bulacak. Turnuvanın ardından her okuldan dereceye girecek sporcular, kulübün resmi sporcusu olarak lisanslanarak yıl içerisinde yapılacak ulusal müsabakalara hazırlanacaklar.

Leave a Reply