4. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması Büyük Bir Coşkuyla Tamamlandı!

24-25 Aralık 2016 tarihlerinde Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu öncülüğünde, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Asfa Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle toplamda 97 kulüp 600 ‘e yakın sporcunun katıldığı Türkiye’nin gençler kategorisinde en kapsamlı Bilek Güreşi yarışması olma özelliğini taşıyan ”4. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması Ankara’da büyük bir coşkuyla tamamlandı.

”Güçlü Bilekler Güçlü Nesiller” parolasıyla yapılan yarışmalarda, sporcular sağ kol ve sol kol olmak üzere 2 ayrı kategoride yarıştılar.

Engelli sporcularında katılma fırsatı bulduğu yarışmada sporcuların ve antrenörlerin heyecanları görülmeye değerdi.

Yarışmada 1 .lere Tam Altın, 2 .lere Yarım Altın, 3 .lere Çeyrek Altın ödülünün yanında, antrenörler arası yapılan çekilişle 1 antrenöre UMRE ziyareti hediye edildi.

Yarışma süresince 25 ilde yapılan il elemeleri kapsamında 3,000 sporcuya, 150 okulda yapılan okul seçmeleri kapsamında 7,500 öğrenciye, toplamda 10,000 Bilek Güreşi sporcusuna ulaşıldı.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Spor Sorumlusu Salih Özüduruk yaptığı açıklamada; ”Geleceğimiz olan gençlerimizi zihnen, fikren, manen ve bedenen kuvvetli yetiştirmenin yanında, toplumda kendisini ifade edebilen, öz güven sahibi, güzel ahlakla donanmış bireyler hedefliyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Özüduruk, “Bizlere bu onuru yaşatan proje ortağımız Bilek Güreşi Federasyonu yetkililerine, illerde bilek güreşi çalışmalarını büyük bir aşkla gerçekleştiren spor kulüplerinin yöneticilerine, özellikle final müsabakasında ev sahipliği yapan Asilder Gençlik ve Spor Kulübü sorumlularına, sporcuları çalıştıran fedakar antrenörlere, onları finallere getiren ekip başlarına, finallere katılmaya hak kazananlar yanında bilek güreşine gönül veren tüm sporculara, en içten duygularla teşekkür ederiz” dedi.

Sporcu Dereceleri İçin TIKLAYINIZ

Kulüp ve İl Sıralaması İçin TIKLAYINIZ

Leave a Reply