GÜÇLÜDER, “Kafelerde Bilek Güreşi” Projesinin Kapanış Programını Gerçekleştirdi

Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü (GÜÇLÜDER), Gençlik Projeleri Destek Programı 2016-II kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Kafelerde Bilek Güreşi” projesinin kapanış programını gerçekleştirdi.

Program, 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü Bağcılar Ertuğrul Gazi Parkı’nda gerçekleşti. Resmi bilek güreşi hakemleri yönetiminde ve standartlara uygun bilek güreşi masasında yapılan tanıtım etkinliğinin ardından programa katılan isimlere çekilişle proje kapsamında hediyeleri takdim edildi. Aynı alanda tüm katılımcılara ikram edilen iftar yemeği ile program kapanışı gerçekleştirildi.

Kulüpten yapılan açıklamada; “Ata sporumuz bilek güreşini halkımıza tanıtmak, spor aracılığıyla milli birlik ve kardeşlik duygusunu geliştirmek ve kulübümüze yeni sporcular kazandırmak amacıyla düzenlediğimiz “Kafelerde Bilek Güreşi” projemizin final programını yapmış bulunduk. İlk etkinliği 14 Ekim 2017 tarihinde başlayan projemizin uygulaması toplam 32 ayrı tanıtım etkinliği ile tamamlanmış oldu. Etkinliklerimizin büyük bir kısmı proje doğrultusunda haftada en az bir defa olmak üzere Bağcılar ilçe sınırları içerisinde bulunan bir kafe, park veya bahçede gerçekleştirildi. Ayrıca bilek güreşi turnuvaları ve birkaç spor fuarında da tanım etkinliğimizi gerçekleştirdik. Tanıtım etkinliği dışında bilek güreşi sporuna devam etmek isteyenlere haftanın üç günü spor salonunda antrenör eşliğinde antrenmanlar yaptırılmıştır. Her etkinliğimizde müsabakalar bilek güreşi hakemleri yönetiminde gerçekleşmiş olup müsabakalara katılanlara çekilişle hediyeler takdim edildi. Etkinliklerimizde toplamda binin üzerinde kayıtlı katılımcıya ulaşılmıştır. Bu katılımcılardan bazıları kulübümüzde lisanlı bilek güreşi sporcusu olmuştur.

Projemizin yürütülmesi için maddi destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığına, bizlere proje esnasında işyerinin kullanımına izin veren işletme sahiplerine, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonuna, katılımcılara, gönüllü proje ekibimize, antrenörümüze, sporcularımıza, görevli hakemlerimize ve diğer destekçilerimize teşekkür ediyoruz.” denildi.

Leave a Reply