Kahramanmaraş Lider Gençlik Bilek Güreşi Sporcusu, Türkiye Birincisi Oldu

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü bilek güreşi sporcusu Muhammed Emin Tıraş, Türkiye Bilek Güreşi Yarışması’nda Türkiye 1.si oldu.

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonunun 31 Mart-4 Nisan 2018 tarihlerinde Antalya –Kemer’de düzenlediği Türkiye Bilek Güreşi Yarışması – Avrupa yarışması Milli Takım Seçmelerinde sağ kol 75 kg.’da Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün sporcusu Muhammed Emin Tıraş, Türkiye birincisi olarak altın madalyanın sahibi oldu.

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Sağlıklı Nesiller İçin, Harekete Geçin” projesi kapsamında oluşturduğu bilek güreşi takımından 4 sporcu ile katıldığı Türkiye Yarışması’nda sağ ve sol kollarda yapılan yarışmalar sonucunda Muhammed Emin Tıraş sağ kol 75 kg.’da Türkiye 1.si, sol kolda da Türkiye 7.si olup Milli takımda ülkemizi temsil etme hakkı elde ederek Ata Sporumuz Bilek Güreşinde Kahramanmaraş’ın adını Türkiye’ye duyurdu.

Görüşlerini aldığımız kulüp başkanı Ahmet Özkul; “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Sağlıklı Nesiller İçin, Harekete Geçin” projemiz kapsamında 6 ay önce oluşturduğumuz bilek güreşi takımızdan antrenör ve sporcularımızın özverili çalışmaları sonucunda elhamdülillah Türkiye şampiyonu çıkardık.” dedi.

Özkul; Özverili çalışmalarından dolayı antrenörler Hacı Mehmet Nazlı ve Enes Saltık’a teşekkür ettiğini, gayretli çalışmalarından dolayı tüm sporcuları tebrik ettiğini, Türkiye şampiyonu olan Muhammed Emin Tıraş’ı da tebrik ederek, Milli takımda başarılarının devamını diledi.

Leave a Reply