Kahramanmaraş Lider Gençlik, Doğu Akdeniz Bölgesi Bilek Güreşi Yarışması Düzenledi

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü öncülüğünde 1. Doğu Akdeniz Bölgesi Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması düzenlendi.

Adana, Mersin, Kilis, Hatay ve Kahramanmaraş illerindeki kulüplerden toplam 61 sporcunun katıldığı yarışmada Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü birinciliği, Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ikinciliği, Kilis Kâşif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü üçüncülüğü elde etti.

Lider Gençlik Spor ve izcilik Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Gökdaş, yapmış olduğu açıklamada, bölgesel olarak yarışmanın ilk defa yapıldığını ve amaçlarının Bilek Güreşini tekrar canlandırarak gençleri sporla eğitmek olduğunu, Bilek Güreşi sporunun tanınması ve spor branşları arasındaki değerini yükseltmek için gayret sarf ettiklerini söyledi.

Yarışmaya katılan kulüplerin yönetici ve sporcularına teşekkür eden Gökdaş, yapılan bu tür organizasyonlarla bölge illeri arasındaki kaynaşmanın artacağına inandığını belirterek kaynaşmanın da sinerjiye dönüşerek başarıyı beraberinde getireceğini belirtti.

Yarışmada derece giren sporcular şu şekilde sıralandı:

55 kg.; 1. Oğuzhan Güneş, 2. Adem Yüce, 3. Veli Kocakaplan

60 kg.; 1. Ramazan Akış, 2. Yunus Emre Çulhaoğlu, 3. Mehmet Parlak

65 kg.; 1. Mehmet Paltacı, 2. Ahmet Kuruoğlu, 3. İsa Parlak

70 kg.; 1. Arif Kıdız, 2. Emin Esad Akdoğan, 3. Mustafa Yıldırım

75 kg.; 1. Muhammed Emin Traş, 2. Umut Tayyip Kara, 3. Muhammed Emin Erkan

80 kg.; 1. Metin Yıldırım, 2. İlhan Göktaşlı, 3. Ahmet Yıldız

80+ kg.; 1. Kutluhan Gül, 2. Şevki Arslan, 3. Tarık Sakatoğlu

Leave a Reply