Kahramanmaraş’ta, “Üniversiteli Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” Düzenlendi

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İdeal Gençlik Öğrenci Topluluğu tarafından Ata sporumuz olan Bilek Güreşini gençlere tanıtmak, sevdirmek, üniversite gençliğini spora teşvik etmek ve yetenekli olanlarını tespit ederek spor dünyasına kazandırmak amacıyla “Üniversiteli Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” düzenlendi.

İdeal Gençlik Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Pak yaptığı konuşmada, topluluk olarak 2015 yılından beri üniversite gençliğinin bedenen, ruhen ve fikren gelişmesine katkı sağlamak amacıyla ağırlıklı olarak kültürel ve sportif faaliyetler yaptıklarını, Bilek Güreşi Yarışmasını Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile birlikte düzenlediklerini söyleyerek, bu etkinlikteki gayelerinin gençleri spora teşvik etmek ve bu vesile ile unutulan ata sporumuzu tekrar gençlerin gündemine almak istediklerini belirtti.

Topluluk danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Pak, bunun gibi birçok spor organizasyonları yapmak istediklerini ifade ederek, bu tür yarışma organizasyonlarına katılımın artması, toplulukların da motivesini artıracağını belirterek, yarışmacılara, yarışmacı yakınlarına ve seyircilere teşekkür edip bileği güçlü olan kazansın, dedi.

60, 70, 80, 90 ve +90 kilo olmak üzere yarışmaya 5 kategoride 44 sporcu katıldı. Yarışma sonunda dereceye giren yarışmacılara madalyaları topluluklardan sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Pak, Teknik Bilimler MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erdal Küçükönder, İdeal Gençlik Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Pak, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Ahmet Özkul ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Abdullah Gökdaş tarafından takdim edildi.

Dereceye giren fakülte ve yüksekokullara kupaları topluluklardan sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Pak tarafından takdim edildi.

Dereceye giren sporcular şu şekilde sıralandı.

60 Kg.

1. Ubade Mısırlı

2.Fatih Bengi

3. Recep Demireli

70 Kg.

1. Serdar Yıldız

2. Azad Jumayev

3. Hasan Alkaya

80 Kg.

1. Mustafa Kalakenger

2. Mahmut Türkmen

3.Hasan Mehmet Uyar

90 Kg.

1. Ali Kenger

2. Şaban Konu

3. Musa Biber

+90 Kg.

1. Mustafa Tüzün

2. Mustafa Özcan

3. Zelimhan Sinan.

Leave a Reply