Ordu İdeal Gençlik, 2017 Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasından Başarıyla Döndü

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 14-18 Mart 2017 tarihlerinde Antalya’da yapılan Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasında büyük başarı sağladı.

Ordu bilek güreşi kafilesi;

2 tane Türkiye 1.liği,

4 tane Türkiye 2.liği,

6 tane Türkiye 3.lüğü,

3 tane Türkiye 4.lüğü,

3 tane Türkiye 5.liği,

2 tane Türkiye 6.lığı,

2 tane Türkiye 7.liği,

2 tane Türkiye 8.liği elde etti.

Genç Bayanlarda Ordu İdeal Gençlik bilek güreşi takımı Türkiye 2. oldu. Takım sporcusu Dünya birincisi Yeter Bağ, her iki kolda birinci, Aynur Bir ikinci, Şükran Saltı ikinci oldu.

Bünyamin Namlı ise 70 kg Sağ Kol Türkiye ikincisi oldu.

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü lisanslı Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesindeki bayan bilek güreşi takımı sporcuları, Antalya Kemer’deki Türkiye Yarışmasında;

İki Türkiye birinciliği,

İki Türkiye ikinciliği,

İki Türkiye üçüncülüğü,

Üç Türkiye dördüncülüğü ile takım halinde Türkiye 2,liği alarak büyük başarı kazandı.

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulubü Başkanı Dr. Selim Akçay yaptığı açıklamada; ”Ordu, bilek güreşinde kendini ispat etmiştir. 4 yıldır Türkiye Şampiyonası yanında Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında da başarısını ispatlamıştır. İdeal Gençlik olarak Ata sporumuz Bilek Güreşi ilimizde tanınır bilinir ve yaygın yapılr aynı zamanda madalya kazanılır hale gelmiştir. En son Antalya’da 14-18 Mart 2017 Türkiye Şampiyonasında bayan takımımız 6, erkek sporcularımız 1 madalya almışlardır. 2 Türkiye birinciliği, 3 Türkiye üçüncülüğü, 2 Türkiye üçüncülüğü ile takım halinde Türkiye ikincisi olmuşlardır. Artık ulusal ve uluslar arası başarı ile ilimiz, kulübümüz tanınır bilinir hale gelmiştir. Sporcularımızı, antrenör, hakem, aileler, Ordu Büyükşehir Belediyemizi, Ordu Valiliğimizi başta olmak üzere bu büyük başarıda emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür ederiz.” dedi.

Leave a Reply