Ceyhun Gençlik, Bilek Güreşi İlçe Seçmeleri Düzenledi

Adana ili Ceyhan ilçesi Ceyhun Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Ceyhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliği ile bilek güreşi ilçe takım elemeleri düzenledi.

18 Kasım 2017 (29 Safer 1439) tarihinde Ceyhan Kapalı Spor Salonunda yapılan turnuvaya liseli sporcular katıldı. Kulüp Başkanı Halil İbrahim Gökkaya; ”Başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serkan Topbaş ve Ceyhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Caner Taymış beye desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Yarışmayı özveriyle yöneten il hakemlerimize müsabakada emeği geçen arkadaşlarımıza ve katılım sağlayan okullarımıza ayrı arı teşekkür ederiz. Böyle büyük bir organizasyonu gerçekleştirmek mutluluğunu yaşıyoruz inşallah her yıl bu tür organizasyonlar devam edecek.” dedi.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu öncülüğünde gençler kategorisinde Türkiye’nin en kapsamlı bilek güreşi yarışması olan “5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması”, “Güçlü Bilekler Güçlü Nesiller” temasıyla Ankara’da 9–10 Aralık 2017 / 20-21 Rebi’ül-evvel 1439 tarihlerinde yapılacak. Bu yarışmaya Ceyhan ilçesinden katılacak sporcuların seçilmesi için Ceyhun Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Ceyhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğiyle ilçe takımı seçmeleri düzenledi. “Gençler arasında sporu yaygınlaştırmak, iletişimi, dostluğu ve kardeşliği arttırmak, Ata Sporumuz olan Bilek Güreşini gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları tespit etmek, ülkemize kazandırmak, lisanslı sporcu sayısını artırmak, başarılı olanları ödüllendirmek” amacıyla Sağ ve Sol Kol 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, +80 kg. yapılan seçmelere 115 sporcu katıldı.

Leave a Reply