Ordu’da, “1. Altınordu Bilek Güreşi Şampiyonası” Düzenleniyor

Altınordu Belediyesi ve Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliği ile “1. Altınordu Bilek Güreşi Şampiyonası” düzenleniyor.

Şampiyona 19 Mayıs 2015 tarihinde 13:00 – 17:00 saatleri arasında Tahıl Pazarı’nda yapılarak Altınordu’nun ‘’Altın Bileği’’ belirlenecek.

Altınordu Belediyesi desteği ile yarışma birincilerine 100 TL ödül verilecek. İkinci ve üçüncülere de özel ödüller verilecek. Yarışma sol ve sağ kol 60, 70, 80, 90, 100 ve 110 kg ve üzeri toplam 12 kategoride yapılacak. 18 – 100 yaş arası bileğine güvenen tüm erkeklerin iştirak edebileceği yarışma kayıtları devam ediyor.

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Dr. Selim Akçay yaptığı açıklamada; “Ordu ilimizde son 2 yıldır Genç Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonası yaptık. Her yarışmaya 300 üzerinde lisanslı 15-18 yaş genç erkekler katıldı. Antalya’da yapılan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasında derece elde ettik. Altınordu Belediye’miz desteği ile gittiğimiz Ankara’da Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması’nda büyük başarı kazandık. Bu yıl yine Genç kızlarda 2 kız sporcumuz Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasına gitme hakkı kazandılar. Ata sporumuz bilek güreşinin Ordu ilimizde yaygınlaşması ve farkındalık oluşması konusunda kulüp olarak çalışıyoruz. Şimdide ilk defa ‘’Büyük Erkekler 1. Altınordu Bilek Güreşi Şampiyonası’’ yapıyoruz . 18 – 100 yaş arası bileğine güvenen tüm halkımızı 19 Mayıs Gençlik Bayramında saat 13:00’te Tahıl Pazarı yarışmaya ve izlemeye davet ediyoruz. Bilek Güreşi Yarışmalarına desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediyemize ve Altınordu Belediye’mize ayrıca teşekkür ederim. Kayıtlar ve detaylı bilgi www.idealgenc.org adresindedir.” dedi.

Leave a Reply