TÜRKİYE

GENÇ ERKEKLER KULÜPLER ARASI BİLEK GÜREŞİ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Yarışmayı Düzenleyen Kurum: Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü ’nün önderliğinde yapılacaktır.

Yarışmanın Amacı:

Türkiye genelinde gençlerde sporu teşvik etmek, bir spor dalı olarak fazla bilinmeyen Ata Sporumuz BİLEK GÜREŞİNİ gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları tespit etmek, spor dünyasına kazandırmak, engelli başarılı sporcuları bulmak, lisanslı sporcu sayısını artırmak ve başarılı olanları ödüllendirmek.

Genel Bilgiler:

Yarışma, Tüm Türkiye’deki kulüplerin aşağıda belirlenmiş şartlarda katılımları ile Ankara ’da Etimesgut  Korkut Ata Kültür Merkezinde Türkiye Şampiyonası karşılaşmaları olarak yapılacaktır.

Katılım Şartları:

Yarışmaya aşağıda belirtilen yaş ve sıkletlerde genç erkeklerden yalnız Kulüp bilek güreşi lisanslı sporcular katılabilir.

Tüm Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kapsamındaki kulüp lisanslı genç erkeklerin katılımı ile gerçekleştirilecektir. Kulüpler yarışmaya her kiloda iki sporcu ve kendi imkanları ile katılacaktır.

Finallerde her kategoride ve her sıklette ilk üçe girenler ödüllendirilecektir. Ayrıca harcırah ödenmeyecektir. Final müsabakalarının bir gün öncesinde tartı yapılacak olup, sporcular kulüp listesinde belirtilen kiloda yarışmaya katılmak zorundadır. Toleransın üzerinde kilosu olan sporcu diskalifiye edilecektir.

Yarışma için gerekli Bilek Güreşi masaları Federasyon tarafından temin edilecektir.

Yarışmalar Engelli ve Engelsiz olmak üzere iki kategoride yapılacaktır. Engelli sporcular, bir kategori (engelli-engelsiz) seçmek zorundadır. Engelliler aynı anda iki kategoriden de yarışamaz.

Yarışmaya katılan sporcu İHTİLAF durumunda Organizasyon Merkez Heyetinin vermiş olduğu veya vereceği kararlara uymak zorundadır. İtirazlar yazılı olarak yapılır.

Kıyafet : Alt eşofman, spor ayakkabı ve forma.

Kategoriler:

Genç Erkekler (1996-1997-1998-1999-2000 doğumlu erkekler)

Genç Engelli Erkekler (1996-1997-1998-1999-2000 doğumlu erkekler)

Sıkletler :

Genç Erkekler : 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, +80 kg.

Genç Engelli Erkekler: 65 ve +65 kg. Engelliler yarışması final

Tartılarda 2 kg. tolerans vardır.

Tüm kategorilerde SAĞ KOL ve SOL KOL müsabakaları ayrı ayrı yapılacaktır. Her kulüp bir kategori veya bir kiloda iki kişi ile katılabilir. Kulüp aynı kiloda sağ kol ve sol kol olarak farklı dört isim ile yarışmaya gelebilir ancak her kategori ve kiloda en fazla iki sporcu ile yarışabilir.

Yarışmaya her hangi bir kategori ve sıklette milli takımlarda görev almış sporcular katılamazlar.

Final Tarihi : 26 Aralık Cuma günü 15.30-19.00 tartı. 27 Aralık Cumartesi günü saat 09.30 da Türkiye Şampiyonası müsabakaları başlayacaktır. Ayrıntı bilgiler www.bilekguresi.com adresinden duyurulacaktır.

İl veya Bölge Elemesi yapılmayacaktır.

Başvurular : www.bilekgresi.com adresi üzerinden online olarak alınacak.

Ödüller :

Türkiye Kulüpler Arası Genç Erkekler Şampiyonası Ödülleri:

  • Türkiye birincilerine, Tam Altın, Altın Madalya, Başarı Belgesi
  • Türkiye İkincilerine, Yarım Altın, Gümüş Madalya, Başarı Belgesi
  • Türkiye Üçüncülerine, Çeyrek Altın, Bronz Madalya, Başarı Belgesi
  • İlk üç dereceye giren kulüplere kupa verilecektir.

Kulüp Puanlarının Hesaplanması:

Dereceye giren kulüplerin belirlenmesinde aşağıdaki puan sistemi uygulanır:

BİRİNCİ : 10 Puan,

İKİNCİ : 7 Puan,

ÜÇÜNCÜ : 5 Puan,

DÖRDÜNCÜ : 4 Puan.

BEŞİNCİ : 3 Puan,

ALTINCI : 2 Puan,

YEDİNCİ : 1 Puan

Hakem ve Gözlemci: Hakemler Federasyon MHK ve Organizasyon Tertip Heyeti

Kurallar : Uluslararası bilek güreşi müsabakaları kuralları geçerlidir. Şartnamede belirtilmeyen maddeler dışında waf kuralları geçerlidir.

Not  : Madalyalar gerçek altın, gümüş veya bronz olmayıp semboliktir.

Tartı : Her 100 sporcu için 1 tartı olacak şekilde yapılacaktır.  Tartı tarihi 26 Aralık 2014. Tartı saati: 15:30 – 19:00’ Tartılar sıkletler halinde yapılacaktır.

Doping : Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu yetkilileri gerekli durumlarda doping testi yaptırabilir. Doping testinde pozitif çıkan sporcunun ödülleri geri alınır. Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu uyguladığı doping cezaları geçerlidir. Doping testleri Pozitif çıkan sonuçlar için tüm masraflar sporcu ve kulübüne aittir. Negatif çıkması durumunda test ücretleri Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu karışılayaktır.

Adres : Topçu Mahallesi 1506. Sokak No: 2 Elvankent – Etimesgut / ANKARA

Yarışmanın Sorumlusu : Ali Osman Aydın – 0505 680 59 21

Leave a Reply