Sivas Gençlik, “3. Geleneksel Bilek Güreşi Şampiyonası” Düzenledi

Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Sivas Gençlik Spor ve İl Müdürlüğü ile “3. Geleneksel Bilek Güreşi Şampiyonası” düzenlendi.

Yarışma, 18 yaş ve üzeri erkekler sağ – sol kolda (60-70-80-90-90+) kg şeklinde 5 siklette yapıldı.

19 Mayıs 2015 tarihinde Sivas Kongre Müzesi Meydanında düzenlenen
şampiyonaya, Sivas halkı yoğun ilgi gösterdi.

Şampiyonaya 110 sporcu sağ ve sol kolda yarışmak üzere katıldı. Yarışma sonrası ilk 3 dereceye giren sporculara madalyaları ve başarı belgeleri takdim edildi.

Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nden yapılan açıklamada; “Bilek Güreşi yarışmalarını, 2. kademe Bilek Güreşi Antrenörü Mustafa Aydın eşliğinde, yılda 3 kez (Liseler arası, CÜ fakülteler arası ve Sivas geneli) olmak üzere düzenliyoruz. Ayrıca Atatürk Spor Salonunda Pazartesi – Çarşamba – Cuma günleri 17:00 – 19:00 arası ücretsiz olarak antrenmanlarını devam ettiriyoruz.

Yapılan yarışmalar ve antrenmanlar sayesinde, bilek güreşi Sivas’ta gün geçtikçe daha çok yaygınlaşıp ve sevilmeye başlandı. Sivas Gençlik, gençlerde Türkiye geneli 46 kulüp içinde 3.lük, 50 kg, 75 kg’da Türkiye birinciliği, 100 kg’da Türkiye 3.sü gibi başarılara imza attık.

Yapmış olduğumuz şampiyonada bizlere destek olan valilik, belediye, GSİM, medya, sporcular ve bilek güreşine gönül veren tüm seyircilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” denildi.

Leave a Reply