Zinde Gençlik ile ASFA, 3. Türkiye Bilek Güreşi Yarışması Düzenliyor

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü, “Türkiye Kulüplerarası Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması’nın” 3.sünü düzenliyor.

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın desteklediği yarışma, 19 – 20 Aralık 2015 / 07 – 08 Rebi’ül-evvel 1437 tarihlerinde Ankara Ulus’daki Atatürk Kapalı Spor Salonu ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek. Yarışmaya, sayı sınırlaması olmaksızın engelliler dahil bütün genç sporcuların katılabileceği duyuruldu.

“Türkiye genelinde gençlerde sporu teşvik etmek, gençler arasındaki iletişimi, dostluğu ve kardeşliği arttırmak, Ata Sporumuz olan BİLEK GÜREŞİNİ gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları tespit etmek, spor dünyasına kazandırmak, engelli başarılı sporcuları bulmak, lisanslı sporcu sayısını artırmak ve başarılı olanları ödüllendirmek” amacıyla 2 kategoride yapılacak yarışmada, sağ kol ve sol kolda şu sikletler yer alacak;

Genç Erkekler (1997-2001 yılları arası doğumlular): 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, +80 kg.

Genç Engelli Erkekler (1997-2001 yılları arası doğumlular): 65 ve +65 kg.

Müsabakalar sonucunda her siklette 1.lerin tam altın, 2.lerin yarım altın, 3.lerin de çeyrek altın ile ödüllendirileceği bildirildi.

Yarışmacıların Bilek Güreşi tescili olan kulüpte 2015 yılı vizeli lisanslı sporcu olması ve kulüp adına iştirak etmesi gerekiyor. Kulüp olarak yarışmaya katılabilmek için ise kafile listesinin Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğünden onaylatılıp yarışma sabahı tartıya gelmeleri yeterli olacak.

Reglaman ve detaylar için TIKLAYINIZ.

Leave a Reply