937

İzmir Asil Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Bilek Güreşi takımı, 2016 Türkiye Bilek Güreşi Yarışması’ndan 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalyayla döndü.

2-6 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen yarışmada Asil Gençlik, kazandığı madalyalar ve aldığı başarılı sonuçlarla damga vurdu. Yarışma öncesi geçirdikleri yoğun idman ve hazırlık sürecini aldıkları sonuçlarla taçlandıran sporcular, madalya ve derecelerle geri döndüler.

Asil Gençlik yarışmaya, anterenör Cem Şener ve idari menajer Edip Velioğlu önderliğinde 14 sporcuyla katıldı.

Yarışmayı iki birincilik, bir ikincilik, iki üçüncülük olmak üzere beş madalya ile tamamlayan sporcular, beşincilik ve sekizincilik arasında değişen dereceler elde etti. Milli takım seçmelerinin de yapıldığı programda, dereceye giren sporcular Milli Takıma dahil oldular.

Yarışmada Tugay Can, Genç Erkekler 65 kg sağ kolda birincilik ve Genç Erkekler 65 kg sol kolda da ikincilik elde etti. Elde ettiği başarılardan dolayı milli takıma da seçilen Tugay Can ülkemizi yurt dışında temsil etmeye hak kazandı.

Büyükler 65 kg kategorisinde masaya çıkan Tolga Şener, 65 kg sol kolda birincilik ve 65 kg sağ kolda da beşincilik elde etti. Tolga Şener de elde ettiği Büyük Erkekler 65 kg Sol Kol birinciliği ile bu kategoride milli formayı kapmış oldu.

Büyük Erkekler +110 kg.’da müsbakalara çıkan Ahmet Bora Güner, sağ kol ve sol kolda üçüncülük kazanarak Büyük Erkekler +110 kg kategorisinde üçüncülük kürsüsüne ambargo koydu.

Kıyasıya rekabetin yaşandığı ve birbirinden güçlü sporcuların mücadele ettiği Büyük Erkekler 90 kg Sağ Kol kategorisinde Mehmet Güney beşinci olurken Büyük Erkekler 90 kg Sol Kolda da sekizincilik elde etti.

Asil Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün katıldığı ilk yarışmadan başarılı sonuçlar ve madalyalarla dönen sporcular, yeni zaferler ve başarılar için çalışmalara başladılar.

Leave a Reply