Adana Kozan’da Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması Düzenleniyor

Adana ili Kozan ilçesinde faaliyet yürüten Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, tarafından “Adana Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” düzenliyor.

22 Kasım 2014 cumartesi günü, Kozan Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek yarışmanın geleneksel hale geldiği bildirildi.

Sağ kol ve sol kolda 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, 80+ sikletlerinde yapılacak yarışmalara, Kozan ilçesinin yanı sıra, Adana merkez ve Ceyhan ilçesinden de yarışmacıların katılacağı açıklandı.

Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nden yapılan açıklamada yarışmanın amacının; “Gençleri spora teşvik ederek son dönemlerde yaygınlaşan zararlı madde bağımlılığından korumak, gençler arasında sevgi ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirerek onları şiddetten ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, bir spor dalı olarak fazla bilinmeyen ata sporumuz BİLEK GÜREŞİNİ gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları tespit ederek spor dünyasına kazandırmak ve lisanslı sporcu sayısını artırmak” olarak ifade edildi.

Müsabakalar sonucunda her siklette ilk üçe girenlerin ayrıca ödüllendirileceği ve yaklaşık 300 genç sporcunun katılımının beklendiği yarışmada, katılımcıların tamamına öğle yemeğinin de ikram edileceği bildirildi.

Leave a Reply