Antalya Dinamik Gençlik Bilek Güreşi Sporcuları, Avrupa’dan Dereceyle Döndü

Antalya Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü bilek güreşi sporcuları Türkiye birincisi Serkan Bayram ve Muammer Taylı, Türkiye Bilek Güreşi Milli Takımıyla ilk defa katıldıkları Avrupa Şampiyonası’nda 5 ve 6’ncı olarak ilk ülke derecesini elde etti.

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, Antalya’dan 2 sporcusunu Milli Takıma kazandırarak elde ettiği başarısına, 85 kilo Genç Erkekler de Serkan Bayram ile Avrupa 6.lığı, Muammer Taylı ile de Avrupa 5.liği derecelerini ekledi.

16 Mayıs 2017 tarihinde Polonya’nın Katowice şehrinde gerçekleşen yarışmaya Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu adına Antalya Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü’nden 85 kilo sporcusu Serkan Bayram ve 55 kiloda Muammer Taylı katıldı. Serkan Bayram 85 kilo Sol Kolda Avrupa 6’ncısı, Sağ Kolda Avrupa 7’cisi oldu. Muammer Taylı ise 55 kilo Sağ Kolda Avrupa 5’ncisi olarak Avrupa Yarışmasına ilk kez katılmalarına rağmen kulüp adına büyük başarı elde ederek, Milli formayla ülkemize dereceyle döndü.

Milli sporcular Avrupa Yarışması için şöyle konuştular:

“Zorluk çektiğimiz pek birşey yoktu. Bazen sadece güçlü olmak ve iyi kulak vermek gerekiyor. Milli formayı ilk defa giyiyor olmak tarifi mümkün olmayan müthiş bir duygu.

Geleceğe dair planlarımız elbette var ama şuan buna tek başımıza karar vermek imkansız. Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübümüz ile birlikte teknik ve taktik antremanlarda bize rehberlik eden abimiz hocamız Ferit Osmanlı’nın tecrübelerinden istifade edeceğimizi düşünüyoruz. Mücadelelerde eksiklerimizi görme fırsatı da bulduk. Milli formayı sırtlamak ve ülkemizin bayrağını dalgalandırmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya her zaman hazırız. Uluslararası başarılara imza atıp, en iyisi olmak için çabalayacağız.”

Leave a Reply