Antalya Dinamik Gençlik, Genç Bilekler Okul Seçmelerine Başladı

Antalya Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, bilek güreşinde Türkiye ve Avrupa Yarışmaları hazırlık çalışmalarını yeni yetenekleri bünyesine katmak üzere seçmelere başladı.

Bu sene 2 Türkiye birinciliği, 3 ve 5.likler elde eden, Milli takıma seçilen iki sporcusuyla Polonya’da düzenlenen Avrupa yarışmasına katılan Antalya’nın gururu Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, bilek güreşi ekibi ile liselerde genç yetenekler arıyor.

Gençleri Atasporumuz Bilek güreşine ve spora yönlendirmek, usta antrenörleri ile Milli takıma kadar devam eden süreçte Antalya’yı ve ülkemizi gururla temsil etmelerini sağlamak için çalışan bilek güreşi ekibi ile Akdeniz Dinamik, okul seçmelerini Kepez Anadolu Lisesi, Varsak Anadolu Lisesi, Hacı Ekrem Şerife Yazaroğlu İmam Hatip Lisesi ve Antalya Anadolu İmam Hatip lisesi ve Antalya Spor Lisesi’nde tamamladı.

Okul idarecilerinden alınan gerekli izinler sonrası öğrencilerle biraraya gelen Akdeniz Dinamik bilek güreşi ekibi, antrenör ve bilek güreşi il hakemleri İlyas Demiralp ve Mehmet Güneş gözetiminde Atasporumuz bilek güreşi hakkında bilgi sundular. Yanlarında getirdikleri bilek güreşi masasında tanıtım ve seçmeler de gerçekleştiren antrenörlerden İlyas Demiralp şöyle konuştu:

“Kulüp olarak Atasporumuz bilek güreşine ayrı bir önem veriyoruz. İstekli gençlerimizi okullarımızda karşımızda görmek bizleri ayrıca heyecanlandırıyor. Bu sene sporcularımız Serkan Bayram ve Muammer Taylı, 2 Türkiye birinciliği ve Avrupa Yarışmasında 5’ncilik kazanarak bizleri onurlandırdılar. Onları da okul seçmelerinden bünyemize katmıştık. Yeni yeni Serkanların ve Muammerlerin çıkacağına eminiz.

Önümüzde il elemelerimiz var. Seçmelere ve antrenmanlarımıza devam edeceğiz.”

Leave a Reply