Antalya Dinamik Gençlik, Türkiye Derecesi Yapan Bilek Güreşi Milli Sporcularını Avrupa’ya Uğurladı

Antalya Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, Türkiye Bilek Güreşi Yarışması’nda birincilik ve ikincilik elde ederek dereceye giren Milli sporcularını Avrupa’ya yolcu etti.

Mart ayında Antalya – Belek’te düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Yarışması’nda 80 kg Sağ kol ve Sol kolda iki Türkiye Birinciliği kazanan bilek güreşi sporcusu Serkan Bayram ve 55 kg Sağ kol Türkiye üçüncüsü, sol kol Türkiye ikincisi Muammer Taylı, Türkiye Bilek Güreşi Milli Takım kafilesiyle birlikte Avrupa Şampiyonası için Polonya’ya gitti.

Yolculuk öncesi Kepez Macera Parkı’nda Dünya Bilek Güreşi Birincisi Ferit Osmanlı ile birlikte yemekte bir araya gelen Bilek Güreşi sporcuları, Spor Komisyonu Başkanı siyah kuşak 6. dan 4. Kademe Taekwondo Antrenörü Beytullah Aktaş, Adem Bütüner, İlyas Demiralp ve Batuhan Karagöz’ün katılımlarıyla Avrupa Şampiyonası öncesi stres attı. Türkiye Yarışması sonrası kulüp tarafından hazırlanan hediyeler Ferit Osmanlı, Serkan Bayram ve Muammer Taylı’ya takdim edildi.

Sporcuların morallerin yüksek olduğu gözlenen yemek sonrası Milli sporcular Muammer Taylı ve Serkan Bayram “Avrupa’da dereceler ve şampiyonluklar elde ederek Bayrağımızı Avrupa’da dalgalandırmak ve Antalya’mız adına ülkemizi gururlandırmak istiyoruz” dediler.

14 Mayıs 2017 tarihinde Polonya’da düzenlenecek Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasına katılacak 2 sporcu, kulüp yönetiminin katılımıyla 12 Mayıs akşamı yolcu edildi.

Leave a Reply