ASİLDER Pursaklar ve Gölbaşı Üniteleri, Türkiye Bilek Güreşi Birinciliğini Hedefliyor

Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü (ASİLDER) Pursaklar ve Gölbaşı Üniteleri, Türkiye Bilek Güreşi birinciliğini hedefliyor.

Haftalık düzenli izci ünite çalışmalarını son sürat devam ettiren Pursaklar Ünitesinin bir yandan da bilek güreşi yarışmasına hazırlandığı bildirildi.

2014 Yılı Gençlik Projeleri Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Gençler Ata Sporları İle Kötü Alışkanlıklarından Kurtuluyor” projesi kapsamında ASİLDER’in düzenleyeceği Ankara Bilek Güreşi Turnuvasında şampiyonlar çıkarmak için çalışmalara başlandığı ifade edildi.

Birden fazla kategoride iddialı olduklarını belirten Abdülaziz Baştuğ lider, en az bir birincilik bekliyoruz diye konuştu. Baştuğ, aynı zamanda Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasına hazırlık kapsamında yapılan çalışmalarda iddialarının Türkiye birinciliği için olduğunu da belirtti.

Her hafta düzenli ünite faaliyeti yapan Gölbaşı Ünitesinde bu hafta hem eğlenceli hem öğretici vakit geçirildiği bildirildi. 25 Ekim 2015 Pazar günü dernek merkezinde yapılan faaliyetlere bayrak töreniyle başlandı. Bahçevan kitabından doğrulukla ilgili bir parça okunarak Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.’) hayatından örnekler verildi.

İzcilik faaliyetinden sonra bilek güreşi antremanı yapıldı. Antrenman sırasında izcilerin hırslandığı gözlendi.

Kulüpten yapılan açıklamada; “Pursaklar ve Gölbaşı ünitelerimize çalışmalarında başarılar dileriz. ” denildi.

Leave a Reply