Ereğli İrfan Gençlik, Liselerarası Bilek Güreşi Yarışması Düzenliyor

Konya Ereğli İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Liselerarası Bilek Güreşi Yarışması düzenliyor.

24 Safer 1437 / 06 Aralık 2015 tarihinde Ereğli Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek yarışma saat 09:30 da başlayacak. Yarışmaya, sayı sınırlaması olmaksızın 1997-2001 yılları arasında doğmuş lisede öğrenim gören gençler ve engelli gençler katılabilecekler.

Ereğli’de Ata Sporumuz olan BİLEK GÜREŞİNİ gençlere tanıtmak, sevdirmek, güçlü bilekleri keşfetmek, spor dünyasına kazandırmak, engelli başarılı sporcuları bulmak, bu alanda lisanslı sporcu sayısını artırmak ve başarılı olanları ödüllendirmek” amacıyla 18 yaş altı, 2 kategoride yapılacak yarışmada, sağ kol ve sol kolda şu sikletler yer alacak;

Genç Erkekler : 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, +80 kg.

Genç Engelli Erkekler : 65 ve +65 kg.

Liselerarası bilek güreşi şampiyonası İrfan Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübünün İçişleri Bakanlığı Proje Destek Sistemi PRODES tarafından destekleniyor. Bununla birlikte yarışmaya Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ereğli Gençlik ve Spor Müdürlüğü destek veriyor.

Müsabakalar sonucunda her siklette dereceye giren birinciler 1.lik madalyası, Türkiye Kulüplerarası Genç Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonası’na katılma hakkı ve eşofman takımı ile ödüllendirilecek. İkincilere 2.lik madalyası, üçüncülere 3.lük madalyası ödül olarak verilecek.

Kulüpten yapılan açıklamada; “Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya katılmak isteyen Liseli gençler Beden Eğitimi öğretmenlerine isimlerini yazdırabilirler. Yarışmada gerekli detaylı bilgi için www.irfangenclik.org web adresini ziyaret edebilir, 0536 896 88 26 nolu telefondan kulüp sekreterimizi arayabilir ya da Alparslan Mah. Şehit Ercan Solak Cad. No:30/34A adresindeki kulüp merkezimize gelerek bilgi alabilirler. Ayrıca yarışma öncesi kulüp merkezimizde bilek güreşi sporu hakkında bilgi alabilir, idmanlara çıkabilirler.” denildi.

Leave a Reply