İdeal Gençlik, “Ordu Bilek Güreşi Yarışması” Düzenledi

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, ” Genç Erkekler Ordu Bilek Güreşi Yarışması” düzenledi.

13 Aralık 2014 tarihinde Altınordu Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapılan yarışmaya 250 bilek güreşi sporcusu iştirak etti.

30 liseden 1996-2000 doğumlu olan genç erkeklerin kilolarına göre (50-55-60-65-70-75-80-+80) sağ ve sol kol toplam 16 kategoride yaptığı yarışmada dereceye girenler belli oldu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği organizasyona, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Tomakin, Gülyalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çulfaz, Ulubey Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Yıldırım, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Aziz Erdoğan, Büyükşehir Belediye Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Şube Müdürü Eser Keleş, çok sayıda lise öğretmenleri ve izleyiciler katıldı.

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Dr. Selim Akçay yaptığı açılış konuşmasında; ‘’Ordu ilimizde ikincisini düzenlediğimiz Bilek Güreşi Yarışmamıza hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bilek güreşi bizim ata sporlarımızdan biridir. Biz İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü olarak bu ata sporumuzu canlandırmak ilimizin dolayısıyla ülkemizin gündemine taşımak niyetindeyiz. Organizasyonun amacı “ata sporu” olan bilek güreşini gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları tespit ederek spor dünyasına kazandırmak, bu alandaki lisanslı sporcu sayısını artırmak ve başarılı olanları ödüllendirmektir.

Tam bir gençlik şöleni şeklinde gerçekleşen bu organizasyon vesilesiyle gençlerimiz; bir spor dalında lisanslı sporcu olmanın bilincinde, kötü alışkanlıklardan uzak, sağlıklı, kuvvetli, başarılı ve ahlaki değerlerinin farkında birer birey olma yolunda adım atmış oldular. Burada bulunan 250’ yi aşkın genç kardeşimiz bu sporla uğraşarak hayatlarına yeni bir yön verecekler, çağımızın gençliğimizi yok eden kötü alışkanlıklarında uzak durarak şuurlu, vatanına milletine faydalı bireyler olacaklardır.

Değerli misafirler ve sporcu kardeşlerim. Bugün bu yarışma neticesinde dereceye girecek olan sporcular 27 Aralıkta Ankara’da kulübümüz ve ilimizi temsil edecekler. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonasına katılacaklar. İnşallah oralarda da derece yaparak başarılarımızı taçlandırırız.

Bu vesile ile Bilek güreşi yarışmamızın organizesine destek veren ve sponsor olan Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Enver Yılmaz beye ve ekibine, Spor İl Müdürlüğümüze ve okul seçmelerinde destek olan lise müdürlerimize , öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bileğine güvenen sporcu kardeşlerime başarılar diliyor, sizleri Allaha emanet ediyorum.” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Tomakin ise konuşmasında şunları söyledi: “Ordu İdeal Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü ve Ordu Büyükşehir Belediyemizin ortaklaşa düzenlemiş olduğu böyle bir müsabakayı düzenleyenlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak böyle bir organizasyona destek vermekten dolayı hakikaten mutlu olduk. Biz Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak organizasyonu ilk defa destekledik, inşallah bundan sonrada desteklemeye devam edeceğiz. Gördüğüm birçok spor organizasyonundan daha fazla seyirci ve ilgi toplamış, hakikaten emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Siz genç sporcuları da hazırlıklı ve ciddiyet içerisinde gördüm. Genç arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bilek güreşi sporunu inşallah devam ettirirsiniz. Sene içerisinde antrenmanlarınızı yapmanız kanaatindeyim. Senede bir ya da ayda bir defa bu müsabakaları yapmakla başarı elde edilemez, idealimiz; Ordu İdeal Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübünün de organizasyonla birlikte bilek güreşi masalarından her okulda bir tane olsun ki bu müsabakalarda her gün olabilsin ve çok daha iyi sporcular yetişir kanaatindeyim. Organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

250 sporcunun, 3 ulusal hakem, 6 il hakemi ve aday hakemlerle yaptığı maçlar sonucunda birinciler şu şekilde oluştu;

Genç Erkekler Sol Kol,

50 Kg – Anıl Genç,

55 Kg – Sabri Marangoz,

60 Kg – Akın Nuri Aykul,

65 Kg – Murat Ağa,

70 Kg – Orkun Eğice,

75 Kg – Yunus Emre Altun,

80 Kg – Akif Tuğrul Aydın,

80+ Kg – Muhammet Top,

Genç Erkekler Sağ Kol,

50 Kg – Anıl Genç,

55 Kg – Taha Kondak,

60 Kg – Görkem Kuvancı,

65 Kg – Bünyamin Namlı,

70 Kg – Orkun Eğice,

75 Kg – Tuğrul Kepe,

80 Kg – Akif Tuğrul Aydın,

80+ Kg – Mustafa Emin Kuru.

Leave a Reply