İstanbul GÜÇLÜDER, “Güçlü Gençlik, Güçlü Bilek” Projesini Bağcılar’da Başlattı

İstanbul Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü (GÜÇLÜDER), “Güçlü Gençlik, Güçlü Bilek” projesini Bağcılar’da başlattı.

Proje ile gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak, zamanlarını iyi değerlendirmeleri, spor alışkanlığı kazandırarak zinde bireyler yetişmesini sağlamak amacı ile kolay uygulanabilir ata soru Bilek Güreşini öğrencilerle buluşturulması heddefleniyor. Yapılan çalışma ile öğrenciler spor ile tanıştırılıp pazartesi, çarşamba ve cuma günleri düzenli idmanlara çıkmaları sağlanıyor. Gençler spor eğitimlerinin yanında her hafta cuma akşamları dernek merkezimizde bir birinden değerli, alanlarında yetkin Hocalar ile manevi eğitim programlarında buluşarak verimli ve keyifli zaman geçiriyor.

Resmi işlemlerin tamamlanması ile tüm okulları Bilek Güreşi ile tanıştırmak, yarışmalarla öğrencilerin spora kazandırılması için çalışmalar devam ediyor. Bağcılar ilçesinde tüm liselerin hedeflendiği Bilek Güreşi yarışmaları ilk olarak Bağcılar Anadolu Lisesinde başladı. Programa ilgi oldukça yoğun ve katılım oranı yüksekti. Yapılan yarışmalar neticesinde birincilere Güçlüder Spor Kulübü adına madalya ve “Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi” kitabı hediye edildi.

Şubat ayına kadar sürecek olan okul seçmeleri sonrasında bahar aylarında Bağcılar Meydan’da ilçe geneli Bilek Güreşi yarışması ile güzel bir spor şöleni için çalışmalar tüm hızıyla sürdürülüyor.

Kulüpten yapılan açıklamada; “Bağcılar Bilek Güreşi meraklılarını bekliyor. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri Olimpik salonda devam eden idmanlarımıza katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İrtibat; 0212 433 3003 – 0536 397 0540 iletisim@gucluder.org .” denildi.

Leave a Reply