Kahramanmaraş Lider Gençlik, Camide Bilek Güreşini Tanıttı

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, “Sağlıklı Nesiller İçin, Harekete Geçin” projesi kapsamında Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Camii’nde bilek güreşi tanıtımı yaptı.

Gençlik Projeleri Destek Programı 2016-II kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Sağlıklı Nesiller İçin, Harekete Geçin ” projesi çerçevesinde Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği işbirliğinde bilek güreşi tanıtımı düzenlendi.

Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Ata sporumuz Bilek Güreşini gençlere tanıtmak, sevdirmek ve yetenekli sporcuları tespit ederek spor camiasına kazandırmak amacıyla 19 Kasım’da yapacağı 5. Kahramanmaraş Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışmasının tanıtımları çerçevesinde her gün farklı liselerde yapmış olduğu tanıtım çalışmalarını ilk defa bir camide gerçekleştirmiş oldu.

Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Camii’nde, bilek güreşi il hakemlerinin yönetiminde yapılan tanıtım ve temsili bilek güreşi yarışması, cami cemaatinden yoğun ilgi gördü.

Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Camii Dernek Başkanı Salih Özsağır, yapılan bilek güreşi tanıtımının cami cemaatinden yoğun ilgi görmesinin kendilerini çok memnun ettiğini belirterek, Lider Gençlik Kulübüne bu faaliyetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Leave a Reply