Kahramanmaraş Lider Gençlik’in Düzenlediği Bilek Güreşi Seçmelerine Gençlerden Yoğun İlgi

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü‘nün, 2016 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Sağlıklı Nesiller İçin, Harekete Geçin” projesiyle bu yıl 5.sini düzenleyeceği Kahramanmaraş Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışmasına gençlerden yoğun ilgi var.

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 9-10 Aralık tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan 5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışmasına kulüp takımıyla katılacak. Yeni yetenekleri bünyesine katmak amacıyla 19 Kasım 2017 tarihinde yapacağı yarışmanın okullarda tanıtım ve seçmelerine devam ediyor.

Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Ahmet Özkul çalışmalar hakkında şunları aktardı: “İlimizde bilek güreşi çalışmaları yapan tek kulüp olarak, Türkiye Şampiyonasında ilimizi iyi bir şekilde temsil etmek istiyoruz. Bunun için de yarışmaya katacağımız genç yeteneklerimizi daha iyi bir şekilde seçmek amacıyla bilek güreşi ekibimiz ve il hakemlerimiz ile birlikte bir haftadır Ata Sporumuz Bilek Güreşini gençlerimize tanıtarak, liselerdeki genç yetenekleri arıyoruz.” dedi.

Kulüp Başkanı Özkul, Kulüp olarak, Ata Sporu bilek güreşine çok önem verdiklerini, şu ana kadar 10 lisede yaptıkları tanıtımlarda gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını, onların heyecanını birlikte paylaşmanın kendilerini çok memnun ettiğini belirterek, tanıtımlara bu hafta boyunca da devam edeceklerini, 19 Kasımda yapacakları il elemesine Bilek Güreşine ilgi duyan tüm gençlerin katılmasını arzu ettiklerini belirtti.

Özkul, “Sağlıklı Nesiller İçin, Harekete Geçin” projesi kapsamında liselerde yapılan tanıtımlarda bilek güreşi ekibinde yer alan Tarık Kaan Yılmaz, Mesut İkiz, Hacı Mehmet Nazlı, il hakemleri Ahmet Özdemir, Ali Kekil ve Mumin Kekil’e teşekkürlerini ileterek, 5.Kahramanmaraş Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışmasının 19 Kasım Pazar günü Osman Sayın Kapalı Spor salonunda saat 9 da başlayacağını ve yarışma kayıtlarının www.lidergenclik.org sayfasından ya da 0533 412 30 64 numaralı telefondan 17 Kasım tarihine kadar devam ettiğini, söyledi.

Leave a Reply