Karabük Genç Eksen, “Bilek Güreşi Yarışması” Düzenledi

Karabük Genç Eksen Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün organize ettiği, Karabük ve Zonguldak bölgesinden yarışmacıların katıldığı “Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” tamamlandı.

8 sıklette yapılan yarışmada, 65 sporcu sağ kol, 55 sporcu da sol kolda mücadele etti. Katılan tüm sporculara, Gençlik ve Spor Bakanlığı Karabük İl müdürlüğü tarafından katılım belgesi, dereceye girenlere de madalya takdim edildi. Ayrıca masanın kralı, en güçlü sporcu ve en centilmen sporculara kupa verildi. Yarışmada birinci olan 16 sporcu, 26 – 27 Aralıkta Ankara’da Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü’nün birlikte düzenleyeceği, “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasında” bölgeyi temsil edecekler.

Karabük Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezinde, 13 Aralık 2014 tarihinde düzenlenen ‘Bilek Güreşi Yarışması’ hakkında bilgi veren, Genç Eksen Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sözcüsü Ayhan İzzet Özışık, “Genç Eksen Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün organize ettiği Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışmasını başarı ile tamamlamış bulunmaktayız. Yarışmada, 65 sağ kol ve 55 sol kol olmak üzere, sporcular birinci olabilmek için mücadele etti. Kilolarında 1.olan sporcularımızı 26-27 aralık’ta Ankara’da düzenlenecek Türkiye Yarışmasınana ücretsiz göndereceğiz. Genç Eksen Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü olarak, bilek güreşi, okçuluk, dart, izcilik, basketbol, voleybol, masa tenisi ve satranç olmak üzere 8 branşta tescilimiz var. Gençliğimizin gelişimine katkıda bulunmak için özveriyle çalışıyor ve büyük organizasyonlara imza atıyoruz. Günümüz gençleri, evlerinde bilgisayar başında zamanlarını geçiriyorlar. Biz gençlerimizi doğayla buluşturmak ve spor yaptırarak zinde kalmalarını sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bilek Güreşi yarışmasından önce hakemler kurallar hakkında sporculara bilgiler verdikten sonra kilolarına göre eşleşen gençler, rakiplerini yenerek birinciliği almak için kıyasıya mücadele verdiler.

Leave a Reply