Lider Gençlik, “Kahramanmaraş Bilek Güreşi Yarışması” Düzendi

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, bükülmez bilekleri seçmek için, “Liseli Genç Erkekler Kahramanmaraş Bilek Güreşi Yarışması” düzendi.

13 Aralık 2014 tarihinde Spor Lisesi Kapalı Spor Salonunda düzenlenen yarışmaya 25 liseden 120 genç sporcu katıldı.

Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, il genelinde gençleri spora teşvik etmek, bir spor dalı olarak fazla bilinmeyen ata sporumuz BİLEK GÜREŞİNİ gençlere tanıtmak, sevdirmek ve yetenekli sporcuları belirlemek amacıyla gerçekleştirdiği yarışma öncesinde toplu resim çektirerek, “Türkiye Bilek Güreşi Yarışması” öncesinde adeta rakiplerine de gözdağı verdiği görüldü.

Kulüp başkanı Ahmet Özkul yaptığı açıklamada, ilimizde 25 liseden bileklerine güvenen 120 gencimizin katılımıyla gerçekleştirdikleri bu güzel yarışmadaki amaçlarının, sadece gençleri yarıştırmak değil, sokaklarda amaçsız dolaşan, son dönemlerde gittikçe yaygınlaşan madde bağımlısı gençleri sporun içine çekmek, korumak, gençler arasında sevgi ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirerek onları şiddetten ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olduğunu söyledi.

Özkul, hedeflerinin Ata sporumuz olan bilek güreşini ilimiz genelinde tanıtmak, her geçen yıl lisanslı sporcu sayısını artırarak,bu sporun gençler arasında sevilerek yapılmasını sağlamak olduğunu iletti.

Özkul, “Bu yarışmada kilolarında birinci olan,bileği bükülmeyen, bu 16 yiğit gencimizi, 26 – 27 Aralık 2014 tarihlerinde Ankara’da, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü ile Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonunun birlikte düzenleyeceği, “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışması’na” götüreceklerini iletti.

Özkul; “kulüp olarak ilimizde böyle güzel organizasyonu gerçekleştirmekten gurur duyuyor, başta antrenörümüz Hacı Mehmet Nazlı olmak üzere, emeği geçen tüm kulüp üyelerimize, yarışmamıza katılan sporcu kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yarışmada kilolarında ilk üçe giren sporculara madalya verilirken, kilolarında birinci olan 16 sporcu ayrıca çeyrek altınla ödüllendirildi.

Leave a Reply