Ordu İdeal Genç Bilek Güreşi Sporcuları, Antalya’daki Türkiye Yarışmasına Gidiyor

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü bilek güreşi sporcuları, Antalya’daki Türkiye yarışmasına gidiyor.

2016 Türkiye Bilek Güreşi Tarışması, Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmeleri 2-6 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak. İdeal Gençlik Bilek Güreşi Takımı 20 sporcu ile bu yarışmaya katılıyor.

Yarışmaya Antrenör Oğuz Kocabaş, Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesinden 8 Bayan sporcu ile katılacak. Altınordu ilçesinden 12 Erkek sporcu ile birlikte toplam 20 sporcu yarışmaya gidiyor. Antrenör ile idareciler ile birlikte 24 kişilik kafile, Antalya’da olacak.

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik kulübü Başkanı Dr. Selim Akçay yaptığı açıklamada ”3 yıldır Ordu ilimizde Ata sporumuz bilek güreşinin yaygınlaşması ve yapılması için çalışmalarımız devam ediyor. Üç yıl içinde 3 büyük Ordu il seçmesi yaptık. Antalya’da yapılan Türkiye Şampiyonalarına katıldık. Ayrıca İstanbul ve Ankara’da yapılan Genç Erkekler Türkiye Şampiyonalarına katıldık. 2015 yılında Bulgaristan’da yapılan Avrupa Şampiyonasına ve Malezya’da yapılan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonalarına katıldık. Avrupa Şampiyonluğu ve Dünya üçüncülüğü kazandık. Bu yıl yine kulübümüz 20 sporcusu ile Türkiye Şampiyonasına katılım sağlayarak Ordu ilimizi en güzel şekilde temsil edeceğiz. Bilek Güreşi Dünya şampiyonasına yeni sporcular ile İnşAllah katılım sağlayacağız. Ata sporumuz Bilek Güreşi spor branşlarımız içinde en çok önemsediğimiz spor dalıdır. Toplumun tüm yaş gruplarında yapılmasına ve yaygınlaşmasına olan gayretimiz devam edecektir. destekleyen tüm kişi ve kurumlara teşekkür ederiz. Özellikle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’a ; Altınordu Belediyemize, Kumru Kaymakamlığına, Kumru Belediyesine; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz” dedi.

Leave a Reply