Ordu İdeal Gençlik, 3. Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması Düzenledi

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Vucut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Ordu İl Temsilciliği işbirliği ile yapılan 3. Genç Erkekler Bilek Güreşi yarışması düzenledi.

Yarışma, 5 Aralık 2015 Cumartesi günü Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda büyük bir katılımla yapıldı. Yarışmada Gölköy Anadolu İmam Hatip Lisesi okul olarak 1. olurken Gölköy Mesleki ve Teknik anadolu Lisesi (METEM) 2. oldu. Birinciliği kazanan sporcular şu isimlerden oluştu:

Anıl Genç, Bülent Şimşek, Bünyamin Namlı, Ferhat Namlı, Görkem Alper Kovancı, Kerem Taş, Muhammed Top, Onur Top, Özkan Namlı, Tayfun Kuşluvan.

İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü başkanı Dr. Selim Akçay yaptığı açıklamada; “3.sünü yaptığımız Genç Erkekler Bilek Güreşi yarışmasına 1997-2001 doğumlu sol ve sağ kol 180 sporcu katıldı. Merkez Havza ilçelerimizde 30’un üzerinde lise tanıtım ve okul elemeleri yapılarak yarışmaya katılımları desteklendi. Özellikle Gölköy’den gelen sporcularımız büyük başarı gösterdiler.. Ata sporumuz Bilek Güreşi ilimizde gençler arasında yaygınlaşması ve yapılması için çalışmlarımız devam etmektedir. Bu yarışmada birinci olan sporcularımız 19-20 Aralık 2015 tarihinde Ankara’da yapılacak Türkiye Külüplerarası Genç Erkekler bilek güreşi yarışmasında ilimizi temsil edecekler. Bu yıl Malezya’da yapılan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda bir sporcumuz Dünya 3.’sü oldu.” dedi.

Leave a Reply