Ordu İdeal Gençlik Sporcusu Yeter Bağ, Malezya’daki Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası Kadrosunda

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü bilek güreşi sporcusu Yeter Bağ, Malezya’daki Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası kadrosuna seçildi.

İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcusu ve Kumru Anadolu İmam Lisesi öğrencisi Yeter Bağ, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 65 kg’da sağ ve sol kolda 3. oldu. Bu başarı neticesinde ise Malezya’da yapılacak Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.

Bulgaristan da yapılan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasında, 18 ve 21 yaş altı genç kız-erkek ve masterlar kategorisinde madalya kazanan sporcular ile, büyük bayanlarda ilk 4′e, büyük erkeklerde ilk 6′ ya giren sporcular, Malezya’da yapılacak Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’na federasyon imkanlarıyla katılmak üzere doğrudan milli takıma dahil edildi.

İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Dr. Selim Akçay yaptığı yazılı açıklamada; ”Kulüp olarak ata sporumuz bilek güreşinde büyük bir başarı kazandık. 2 yıldır Ordu ilimizde bilek güreşi şampiyonaları yaptık. Ankara ve İstanbul genç erkekler bilek güreşi şampiyonaları ve Antalya Türkiye Bilek Güreşi şampiyonalarına katılarak Ordu ilimizi temsil etme imkanımız oldu. Antalya Bilek Güreşi şampiyonasında büyük başarı kazanarak 01- 05 Haziran 2015 tarihinde Bulgaristan Sofya’da yapılan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasına 2 sporcumuz katıldı. Bir sporcumuz sağ ve sol kolda 3. olarak Malezya’da yapılacak olan Dünya Bilek Güreşi kafilesine seçilmiş oldu. Antrenörümüz Oğuz Kocabaş büyük bir desteği olmuştur. Kendisine teşekkür ederiz. Ayrıca bizi destekleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu Belediyesi,, Kumru Kaymakamlığı, Kumru Belediyesi, Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi ve tüm kurum ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Ata sporumuz bilek güreşini Ordu ilimizde yaygınlaştırma imkanımız oldu. Malezya’da da ülkemizi en güzel şekilde temsil ederek madalya ile döneceğimize inanıyorum.”dedi.

Leave a Reply