Ordu İdeal Gençlik, Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’ndan 2 Altın, 1 Gümüş ve 3 Bronzla Döndü

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü bilek güreşi takımı, Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz kazanarak genç kızlarda Türkiye 4.sü oldu.

52 ilden 1200 sporcunun katıldığı Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’na İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nden 6 kız bilek güreşi sporcusu katıldı. Antrenör Oğuz Kocabaş başkanlığındaki kafile büyük başarı sağlayarak toplamda 6 madalya kazandı.

2 Türkiye birinciliği, 1 Türkiye ikinciliği, 3 tane Türkiye üçüncülüğü elde eden İdeal Gençlik, genç kızlarda Türkiye 4.sü oldu.

65 kilo sağ kolda Yeter Bağ Türkiye birincisi, 60 kilo sağ kolda Şükran Saltı Türkiye ikincisi, 55 kilo sağ kolda Aynur Bir Türkiye üçüncüsü olurken toplamda 2 birincilik, 1 ikincilik, 3 üçüncülük, 1 beşincilik ve 2 yedincilik elde edildi.

31 Mart – 03 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya – Kemer’de düzenlenen Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmelerine katılan İdeal Gençlik adına katılan sporcular şu isimlerden oluştu; 65 kiloda Yeter Bağ, 45 kiloda Hilal Tefir, 60 kiloda Şükran Saltı, 55 kiloda Aynur Bir, 50 kiloda Sibel Yaylak, 45 kiloda ise Kübra Usta.

Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Dr Selim Akçay yaptığı açıklamada; ”Kulüp olarak bilek güreşinde büyük başarı elde ettik. 22 Ocak 2014 ve 13 Aralık 2014 tarihlerinde Ordu ilimizde 250′şer lisanslı sporcunun katılımı ile il şampiyonası yaptık. İstanbul ve Ankara’da yapılan Türkiye seçmelerine katıldık. 2 yıldır Antalya Türkiye Şampiyonasına katılıyoruz. Bu yıl katıldığımız Antalya Türkiye Şampiyonasında 2 Altın, 1 Gümüş 3 Bronz olmak üzere toplam 6 sporcumuz ile 6 madalya kazandık. Bu başarılarından dolayı Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi Sporcularımızı ve Antrenörümüz Oğuz Kocabaşı kutlar tebrik ederim. Ayrıca Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetimini, Kumru Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sn Enver Yılmaz’ı Bilek Güreşine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim.

Ordu ilimizde Ata sporumuz bilek güreşinin yaygınlaşmasında emeği geçen sporcularımızı, antrenörlerimizi, bilek güreşi hakemlerimizi, okul yönetimlerine teşekkür ederim. Her zaman yanımızda olan Kumru Belediye Başkanımıza, Altınordu Belediye Başkanımız Engin Tekintaş ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’a çok teşekkür ederim” dedi.

Leave a Reply