Ordu Ünye ÜNÇEK, Liseler Arası Bilek Güreşi Yarışması Düzenliyor

Ordu Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü, “Liseler Arası Genç Erkekler Bilek Güreşi İlçe Turnuvası” düzenliyor.

07 Aralık 2014 pazar günü, Ünye Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek yarışmalar sonucundadereceye girenlerin ayrıca ödüllendirileceği duyuruldu.

Turnuva, sağ kol ve sol kol olmak üzere 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, +80 kg sikletlerinde yapılacak . Engelli Genç sporcular da turnuvaya 65 ve +65 kg sikletlerinde katılabilecek.

Kulüp başkanı Hüseyin Dikici yaptığı açıklamada; “ Karadeniz Bölgesi’nde Bilek Güreşi branşında ilk turnuvayı Ünye’de 2012 yılında düzenlemiştik. 2013 yılında bu turnuvayı Ordu’ya taşıdık. Bu yıl katılımı artırmak için Ordu, Fatsa ve Ünye’de ayrı ayrı turnuvalar planladık. Ünye’de üçüncüsü yapılacak bu turnuva artık geleneksel hale gelmiştir.

Bu turnuvalarla gençleri spora teşvik ederek, son dönemlerde yaygınlaşan zararlı madde bağımlılığından korumak, gençler arasında sevgi ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirerek onları şiddetten ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, bir spor dalı olarak fazla bilinmeyen ata sporumuz BİLEK GÜREŞİNİ gençlere tanıtmak, sevdirmek, lisanslı sporcu sayısını artırmak, yetenekli sporcuları tespit ederek spor dünyasına kazandırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Turnuva sorumlusu ve bilek güreşi antrenörü Mustafa Arslan yaptığı açıklamada; “ Yarışma, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ve il hakemleri gözetiminde yapılacak.

Ata sporumuz bilek güreşini yaygınlaştırmak, tanıtmak için Ünye’deki ve yakın ilçelerimiz Akkuş, Çaybaşı ve İkizce’deki liselerimizle irtibata geçtik. Onlara turnuvayla ilgili dosya hazırlayıp sunduk, turnuvaya davet ettik.

Büyük ilgi ve heyecanla gerçekleşecek yarışmalar sonunda, sağ kol ve sol kolda dereceye girenlere altın, gümüş, bronz madalyalar verilecek. Bu turnuvada birinci olan sporcuları, Ünçek Bilek Güreşi Kulübü , 26 -27 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da yapılacak Türkiye Şampiyonasına götürecek ve sporcuların turnuva masrafını karşılayacaktır. “ dedi.

Leave a Reply