Zinde Gençlik, Türkiye’nin En Kapsamlı Bilek Güreşi Yarışmasına İmza Attı

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Türkiye’nin en kapsamlı bilek güreşi yarışmasına imza attı.

26 – 27 Aralık 2014 / 03 – 04 Rebi’ül-evvel 1436 tarihlerinde Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü ile birlikte organize edilen “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışması” bugüne kadar yapılmış en önemli bilek güreşi yarışması olarak hafızalarda yerini aldı.

Bu final yarışmasından önce, 40 ilde proje ortağı spor kulüpleri tarafından ayrı ayrı il elemeleri yapıldı. Yüzlerce lisede, bilek güreşi yarışmaları tertiplenirken yaklaşık 15 bin genç bu elemelerde yarıştı. İl elemelerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bunlardan yaklaşık 56 kulüpten 700’e yakın sporcu, Ankara’da yapılan “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasına” katılmaya hak kazandı.

Bilek güreşi tarihindeki en yüksek katılım sayılarına ulaşılan yarışmada sporcular, Ankara’daki yarışmada dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele ettiler.

Büyük heyecan ve mücadele içinde geçen müsabakalarda, bazen nefeslerin tutulduğu da GÖRÜLDÜ.

Aynı anda 5 masada titizlikle devam eden yarışma, heyecanlı ve nefes kesen müsabakaların ardından hak edenin kazanmasıyla TAMAMLANDI.

Yarışmada dereceye giren kulüp ve sporcuları görmek için TIKLAYINIZ.

Tarihi yarışmaya vatandaşlar, kulüpler, STK’lar, kurum ve kuruluşların tam destek verdiği gözlenirken ciddi herhangi bir olumsuzluğun, hatta itirazın bile olmaması, takdire şayan oldu.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü’nün düzenlediği 2015 yılı “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışması” özetlerini buradan İZLEYEBİLİRSİNİZ.

http://www.youtube.com/watch?v=t3oxWBHgIRc&feature=youtu.be

Leave a Reply