Zinde Gençlik ve ASFA’nın Düzenlediği 3. Türkiye Bilek Güreşi Yarışması Finali, 19-20 Aralık’ta Ankara’da Yapılıyor

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Asfa Gençlik ve Spor Kulübü’nün birlikte organizesiyle gerçekleştirilen 3. “Türkiye Kulüplerarası Genç Erkekler Bilek Güreşi Final Yarışmaları”, 19 – 20 Aralık 2015 / 07 – 08 Rebi’ül-evvel 1437 tarihlerinde, Ankara Ulus’daki Atatürk Kapalı Spor Salonu ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

Asfa Ankara Ferda Koleji’nin sponsor olduğu yarışmaya, sayı sınırlaması olmaksızın engelliler dahil bütün bilek güreşi lisansı olan ve bir kulüp bünyesinde yer alan tüm erkek sporcular katılabiliyor.

“Türkiye genelinde gençlerde sporu teşvik etmek, gençler arasındaki iletişimi, dostluğu ve kardeşliği arttırmak, Ata Sporumuz olan BİLEK GÜREŞİNİ gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları tespit etmek, spor dünyasına kazandırmak, engelli başarılı sporcuları bulmak, lisanslı sporcu sayısını artırmak ve başarılı olanları ödüllendirmek” amacıyla 2 kategoride yapılacak yarışmada, sağ kol ve sol kolda şu sikletler yer alacak;

Genç Erkekler (1997-2001 yılları arası doğumlular): 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, +80 kg.

Genç Engelli Erkekler (1997-2001 yılları arası doğumlular): 65 ve +65 kg.

Müsabakalar sonucunda her siklette 1.ler tam altın, 2.ler yarım altın, 3.ler de çeyrek altın, madalya ve başarı belgesi ile ödüllendirilecek. İlk üç dereceye giren kulüplere kupa, yarışmaya katılan tüm sporculara ise katılım belgesi verilecek.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Adem Öztürk yaptığı açıklamada; ” Ata sporumuz olan bilek güreşini yaygınlaştırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz, Türkiye’nin en büyük Bilek Güreşi organizasyonu olan yarışmamıza, ilgi ve katılım her yıl artarak devam ediyor. Bu yıl, illerdeki proje ortağı 60 kulübün organizesiyle 15.000 genç sporcunun katıldığı okul seçmeleri yaptık. Sonrasında yapılan il elemeleri ile finale katılmaya hak kazanan sporcuları belirledik. Ankara’daki Final organizasyonuna, 150 civarı spor kulübünden, 1.500’den fazla finalist sporcu bekliyoruz. Spor camiasının üst düzey yetkilileri ve basın camiasının katılımını beklediğimiz final maçlarına, tüm gönül dostlarımızı ve sporsever vatandaşlarımızı davet ediyoruz.” dedi.

Katılımın ücretsiz olduğu yarışmayla ilgili detaylı bilgiyi, www.asfagenclik.com ve www.bilekguresi.com sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply