Adana Kozan Gençlik, “Adana Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” Düzenledi

Adana Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, “Adana Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” düzenledi.

22 Kasım 2014 cumartesi günü Kozan Kapalı Spor Salonunda düzenlenen yarışmaya liseli sporcular büyük ilgi gösterirken, Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Adana il temsilcisi Bülent Zereycan da iştirak etti.

Sağ kol ve sol kolda 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, 80+ sikletlerinde yapılan yarışmalara, Kozan ilçesinin yanı sıra, Adana merkez ve Ceyhan ilçesinden de yarışmacılar katıldı.

Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nden yapılan açıklamada yarışmanın amacının; “Gençleri spora teşvik ederek son dönemlerde yaygınlaşan zararlı madde bağımlılığından korumak, gençler arasında sevgi ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirerek onları şiddetten ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, bir spor dalı olarak fazla bilinmeyen ata sporumuz Bilek Güreşini gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları tespit ederek spor dünyasına kazandırmak ve lisanslı sporcu sayısını artırmak” olarak ifade edildi.

Müsabakalar sonucunda her siklette ilk üçe girenlere madalya verilirken, yaklaşık 200 genç sporcunun katıldığı yarışmada, katılımcıların tamamına öğle yemeğinin de ikram edildiği bildirildi.

Turnuvada dereceye giren yarışmacıların, 26 – 27 Aralık 2014 / 03 – 04 Rebi’ül-evvel 1436 tarihlerinde Ankara Etimesgut’taki Korkut Ata Kültür Merkezinde düzenlenecek “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasına” gönderileceği açıklandı.

Leave a Reply