Ceyhun Gençlik Bilek Güreşçileri, 3 Altın, 3 Gümüş, 2 Kupa İle Ceyhan’a Döndü

Adana ili Ceyhan ilçesinde faaliyet yürüten Ceyhun Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü bilek güreşi takımı, 3 altın, 3 gümüş madalya ve 2 kupa ile Ceyhan’a döndü.

22 Kasım 2014 / 29 Muharrem 1436 cumartesi tarihinde, Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından tertip edilen “Adana Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması”, Kozan kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Yarışmalara Ceyhun Gençlik Bilek Güreşi takımı, 5 liseden 22 sporcuyla katılırken, toplamda ise yaklaşık 200 liseli sporcu mücadele etti.

Sağ ve sol kol olmak üzere, 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, ve 80+ siklerinde yapılan yarışmalarda, Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Adana il temsilcisi Bülent Zereycan da sporcularla birlikte oldu.

Yapılan zorlu yarışmaların ardından Ceyhun Gençlik Bilek Güreşi takımında madalya ve kupa dağılımı şöyle oluştu;

75 kg.’da Cihat Akpirinç sağ kol Adana il birincisi olarak altın madalya,

75 kg.’da Cihat Akpirinç sol kol Adana il birincisi olarak altın madalya,

60 kg.’da Salih Manga sol kol Adana il birincisi olarak altın madalya,

60 kg.’da Salih Manga sağ kol Adana il ikincisi olarak gümüş madalya,

80 kg.’da Zaman Çetin sağ kol Adana il ikincisi olarak gümüş madalya,

80+ kg.’da Mehmet Seyfi Panayır sol kol Adana il ikincisi olarak gümüş madalya,

Ceyhun Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün lisanslı sporcularından oluşan Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi öğrencileri, Adana Genç Erkekler sağ kol üçüncülük ve Adana Genç Erkekler sol kol üçüncülük kupalarını törenle aldılar.

Madalya ve kupa töreni sonrası açıklama yapan Ceyhun Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü başkanı Mustafa Ekiz, bilek güreşinin Ceyhan’da yaygınlaştırılması gerektiğini vurgulayarak Ceyhan’da var olan bilek güreşi potansiyelin ortaya çıkartılması gerektiğini belirtti. 2013 yılında düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasında Türkiye dördüncüsü ve altıncısı çıkartan kulübümüz, çalışma imkanı olmadan sadece bulunan yetenekleri ortaya çıkartmaktadır. Başkan Ekiz, çalışma yeri ve imkanı olduğu takdirde ise Milli sporcu çıkartacak güçte olduğunu söyledi.

Ceyhan’da öğrencilerimizi bu konuda bilinçlendiren ve maçlara yönlendiren Beden Eğitimi öğretmenlerine, bizleri ulaşım imkanı sağlayan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk beyefendiye teşekkür eden Mustafa Ekiz, Nisan ayında Ceyhan genelinde liseler arası bilek güreşi müsabakası düzenlemek istediklerini söyledi.

Leave a Reply