Ağrı AĞÇED Gençlik, “Ağrı Bilek Güreşi Yarışması” Düzenledi

Ağrı Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü (AĞÇED) tarafından yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın finanse ettiği “Sağlam Bilek Sağlam Yürek Projesi” çerçevesinde tertip edilen “Ağrı Bilek Güreşi Yarışması” büyük bir coşku ve heyecanla tamamlandı.

AĞÇED tarafından 4 aydır yapılan tanıtım ve kayıt çalışmalarında Ağrı merkezde 12 farklı okul ziyaret edilip her okulda bilek güreşi stantları kurularak Ata sporumuz olan bilek güreşi, birçok gence tanıtıldı. Bu özverili çalışmalar sonucunda “Ağrı Bilek Güreşi Yarışmasına” 1.483 başvuru alındı.

13 Aralık 2014 Cumartesi günü yapılan Bilek Güreşi yarışmasına havanın karlı ve soğuk olmasına rağmen 140 kişi katıldı. Zorlu mücadelelerin yaşandığı yarışmada 7 farklı kategoride ilk üçe girenlere madalya, başarı belgesi ve hediyeler (tablet, fotoğraf makinesi ve kol saati) takdim edildi.

Yarışmanın kapanış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü Rubi Dursunoğlu, Yarışmaya katılan, ata sporumuz olan bilek güreşine gönül veren tüm sporcu ve seyircilere, yarışmaya ilgi gösteren tüm idarecilere, öğretmenlere teşekkür ederek daha nice güzel yarışmalarda buluşma temennisinde bulundu.

Leave a Reply