Kaşif Gençlik, “Kilis Bilek Güreşi Yarışması” Düzenledi

Kilis Kaşif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, “Kilis Bilek Güreşi Yarışması” düzenledi.

13 Aralık 2014 cumartesi günü Kilis 7 Aralık Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda müsabakalar yapıldı.

Yarışma hakkında bilgi veren Kaşif Spor Kulübü Başkanı Bayram Koyuncu: ‘’Gençlerin gelişimine katkıda bulunmak ve Ata sporlarımızı yaşatmak adına yapılan turnuva, merkeze bağlı farklı liselerde ve Musabeyli Çok Programlı Lisesi’nde yapılan ön elemelerin ardından finale kalan 60 genç arasında yapıldı. Kilolar esas alınarak yapılan yarışmaya, 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85 ve 85+ kilolarında gençler sağ ve sol kolda katıldı. “ dedi.

Alınan puanlar sonucunda Kaşif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü birinci, Gençlik Spor Kulübü ikinci, Musabeyli ÇPL üçüncü oldu.

Nergis Çevre Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Gazi Hüseyin Kılbaş, müsabakalar sonucunda kulüp bazında dereceye girenlere kupalarını verdi.

26 – 27 Aralık’ta Ankara’da düzenlenecek “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasında” Kilis ve Kaşif Spor’u temsil edecek sporcular da tespit edildi.

Kaşif Gençlik Spor ve izcilik Kulübü’nden yapılan açıklamada; “Bilek Güreşi dışında Türkiye İzcilik Federasyonuna bağlı olarak İzcilik çalışmaları, masa tenisi, kitap okuma yarışmaları ve kültürel faaliyetler de yürütmekteyiz. Emeği geçen herkese teşekkür eder, sporcularımıza da başarılarının devamını dileriz. Detayları, kiliskasifgenclik.com sitesinde bulabilirsiniz.” denildi.

Leave a Reply