Akdeniz Dinamik Gençlik Sporcusu, Bilek Güreşinde Türkiye Üçüncüsü Oldu

Antalya Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü bilek güreşi sporcusu Serkan Bayram, 80 kg. sağ kolda Türkiye üçüncüsü oldu.

Turkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından Antalya’da gerçekleştirilen Türkiye Bilek Güreşi Yarışması’nda Serkan Bayram, 18 Yaş altı Genç Erkekler Sağ kol müsabakalarında 80 kg.’da üçüncülük kürsüsüne çıkma başarısı gösterdi.

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü’nün lisanslı bilek güreşi sporcusu Serkan Bayram sol kol mücadelesinde de kendini kanıtladı ve 18 Yaş altı Genç Erkekler Sol Kol 80 kg müsabakasında Türkiye 4.sü olarak bir kez daha Antalya’nın göğsünü kabarttı.

Akdeniz Dinamik Genclik Spor Kulübü Spor Komisyonu Başkan yardımcısı ve Bilek Güreşi antrenörü Mehmet Güneş “Toplam 14 sporcuyla katıldığımız musabakalarda sporcularımız kıran kırana bir mücadele sergilediler. Herbirini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Sporcumuz Serkan Bayram kulübümüz adına Antalyamız’a sağ kol 80kg.da Türkiye 3. olarak bronz madalya kazandırdı. Sol kol mücadelesinde de Türkiye 4.sü olarak iyi bir derece elde etti. Antalya’da Atasporumuz Bilek Guresi’ni gençlerimiz arasında daha yaygın bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Çalışmalarımıza kısa bir aradan sonra devam edeceğiz” dedi.

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü Bilek Güreşi sporcularından Mert Tahran, Muammer Taylı Mustafa Bayram ve Musa Bayram da Genç Erkekler’de ilk 10’a girmeyi başardılar.

Akdeniz Dinamik GSK Spor Komisyonu Başkanı ve siyah kuşak 6.dan ve 4. Kademe Taekwondo hakemi Beytullah Aktaş; “Gençlerimizin boş vakitlerini zararlı alışkanlıklardan arındırmak, sağlıklı bir yaşam için sportif faaliyetlere dahil etmek için Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü olarak ata sporumuz bilek güreşi, okçuluk ve taekwondo alanlarına yönlendirmeye çalışıyoruz. Genç sporcularımız Belek’te gerçekleştirilen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda güzel bir mücadele sergilediler. Başta Antalyamız’a bronz madalya kazandıran Serkan Bayram olmak üzere tüm sporcularımızı ayrı ayrı tebrik ediyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin sportif alanlarda gelişimlerine katkı sunmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.” dedi.

Antalya’a Genç Erkekler 80 kg Sol Kol’da bronz madalyayı kazandıran Serkan Bayram, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nun 2015 yılında Kemer’de gerçekleştirdiği Turkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 80kg. Sol kolda Türkiye 5.si olmuştu.

Leave a Reply