Samsun Yıldız Gençlik, Türkiye Bilek Güreşi Yarışması’ndan Dereceyle Döndü

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Türkiye Bilek Güreşi Yarışması’ndan dereceyle döndü.

Samsun’da; gençlik, spor ve izcilik faaliyetleri yapan, gençleri YILDIZ bir geleceğe hazırlamak için çalışmalar sürdüren Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün bilek güreşi sporcuları 2-6 Nisan 2016’da Antalya’da düzenlenen 2016 Avrupa Şampiyonası, Milli Takım Seçmelerine katıldı.

Bilek güreşi sporcularından Seyit Ahmet Kezer, 21 yaş altı genç erkeklerde sol kolda Türkiye 2.si, sağ kolda ise 3.cü oldu. Büyük erkeklerde sporcu olan Yunus Emre Deniz ise sol kolda Türkiye 3.sü oldu.

Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasında Samsun’u hakem olarak temsil eden ve kulübün bilek güreşi antrenörü Numan Güvelioğlu yaptığı açıklamada; “Atalarımın Yaptığı Sporu Ben de Yaparım” projesinin bilek güreşi sporu dalında ocak ayında bu yana antremanlara düzenli olarak devam ettiklerini ve bu antremanlara düzenli katılan lisanslı sporcularla beraber Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasına kulüp olarak katıldıklarının bilgisini verdi.

Ayrıca Güvelioğlu; ”Ata sporlarımızdan olan bilek güreşi, branşlarımız içinde en çok önemsediğimiz spor dallarından olan ve toplumumuzun tüm yaş gruplarında da yapılmasına ve yaygınlaşmasına gayretimiz her zaman devam edeceğini ve gençlerimizi kötü ahlaklı arkadaşlarından, zararlı alışkanlıklardan kurtararak, sosyal aktivitelere ve spora yönlendirilmesinin tam zamanı olduğunu belirterek, gençlere güzel ahlaklı, sağlıklı yaşamaları için slogan olarak “Şimdi Değilse, Ne Zaman?” diyerek spora davet ettiğini” açıkladı.

Leave a Reply