Antalya Dinamik Gençlik, Genç Bilekleri Yarıştırdı

Antalya Akdeniz Dinamik Genclik Spor Kulübü, genç bilekleri mini yarışma ile bulusturdu.

Yarışma, 20 Mart 2016 pazar günü saat 12.00’de Elit Sağlık ve Gençlik Spor Kulübü’nde gerçekleşti. Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nun Nisan ayında Antalya-Belek’te gerçekleştireceği Türkiye Bilek Güreşi Yarışması öncesi ön hazırlık müsabakası olarak gerçekleştirilen organizasyona Isparta, Burdur ve Kumluca’dan kulüp ve sporcular da katıldı.

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü ve Elit Sağlık ve Gençlik Spor Kulübü’nün birlikte organize ettiği “Antalya Bileklerini Yarıştırıyor” müsabakalarında, 55, 60,65,70,75,80 ve +80 sol kolda Mert Tahran, Ramazan Vagabov, Mustafa Bayram, Ertuğrul Ekşioğlu, Serkan Bayram ve Yunus Kayacı sol kolda; Muammer Taylı, Kadir Avcı, Ramazan Vagabov, Harun Gündüz, Ertuğrul Ekşioğlu, Serkan Bayram ve Yunus Kayacı sağ kolda 1’nci oldular.

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü’nden lider izci ve Bilek Güreşi İl Hakemi Mehmet Güneş yarışmayla ilgili şöyle konuştu:

“Turnuvamız güzel geçti. Kıran kırana mücadele sergileyen gençlerimiz arasında bir sakatlık yaşanmadı. Sporcularımız centilmenlikten taviz vermediler ve bu başarılarını da yakında yapılacak olan Türkiye Bilek Güreşi şampiyonasında da sürdüreceklerini ifade ettiler. Atasporumuz Bilek Güreşi’ni gençlerimiz arasında yaymak ve sevdirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Müsabakalarda birinci olan yarışmacılara madalyanın yanında 2015 Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’nın yarışma kitabı olan “ Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi” hediye edildi.

Leave a Reply