Antalya Dinamik Gençlik, Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasına Hazırlık Müsabakaları Düzenliyor

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasına hazırlık müsabakaları düzenliyor.

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü ve Elit Sağlık ve Gençlik Spor Kulübü’nün birlikte organize ettiği “Antalya Bileklerini Yarıştırıyor” turnuvasına her yaştan tüm gençler davetli.

Genç bileklere yönelik düzenlenecek mini yarışma, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nun Nisan ayında Antalya-Belek’te gerçekleştireceği Turkiye Bilek Güreşi Yarışması öncesi ön hazırlık yarışması olarak gerçekleştirilecek. Organizasyona komşu illerden de davetli sporcular katılacak.

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü Spor Komisyonu’ndan antrenör ve Bilek Güreşi il hakemi Mehmet Güneş organizasyonla ilgili olarak; “Kulübümüzün lisanslı sporcuları ile Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’na katilacak tüm sporcularımızı şampiyona öncesi hazirliyoruz. Yarışma heyecanını yenmek ve sporcularımızın teknik taktik hazırlıklarına katkı sunmak icin faydalı bir turnuva olacağını umuyoruz.” dedi.

Yarışma ile ilgili olarak Spor Komisyonu Başkanı ve siyah kuşak 6.dan Teakwondo antrenörü Beytullah Aktaş da; “Atasporumuz bilek güreşini gencler arasında yayma ve bu sporu onlara sevdirme gayesindeyiz. Ayrıca başta savunma ve bir ahlak sporu olarak gördüğüm Taekwondo olmak üzere diğer spor branşlarında da gençlerimizi yetiştirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Yarışma, 20 Mart 2016 pazar günü saat 12.00 de Elit Sağlık ve Gençlik Spor Kulübü’nde gerçekleşecek.

Leave a Reply