Antalya Dinamik Gençlik, Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasından Beşincilikle Döndü

Antalya Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü bilek güreşi takımı, Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasına katıldı.

Antalya Kemer’de düzenlenen müsabakalara 16 sporcusu ile katılan Akdeniz Dinamik Genclik Spor Kulübü Bilek Güreşi takımından Serkan Bayram, maçlar sonucunda Türkiye 5.liğini elde etti.

Müsabaka öncesinde bir konusma yapan Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt, doping konusunda uyarıda bulundu. Kimsenin doping kullandığını düşünmediğini söyleyen Kurt, aktarlardan alınan bitkilerin etken maddesinin de doping listesinde olabileceğini ve dikkatli olunmasını istedi. Ayrica centilmenlikten ödün verilmemesini, bu konuda da çok hassas davranacaklarını sözlerine ekledi.

50, 55, 60, 65 70, 75, 80 ve 80+ olmak üzere toplam 8 siklette müsabakalara katılan Akdeniz DG Bilek guresi ekibi antrenörü ve kafile başkanı Mehmet Güneş ve İlyas Demiralp şöyle konuştular :

5 ay boyunca haftada 3 antrenman yaptık. 26 – 27 Aralık 2014 / 03 – 04 Rebi’ül-evvel 1436 tarihlerinde Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü’nün düzenlediği, “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışması”, eksiklerimizi görmemizi sağladı. Bu alanda kendimizi gelistirdik.

Arkadaşlarımı can-ı gönülden tebrik ediyorum. Başarmak için, madalyalar almak için çok çaba sarfettiler.

3 gün süren şampiyona sonunda sporcumuz Serkan Bayram 75 kg. sol kolda Türkiye 5.si ve sağ kolda Türkiye 6.sı oldu. Yine diğer sporcularımızdan 3-4 maç alanlar oldu. İnanıyoruz ki önümüzdeki dönemlerde bu başarımızı pekiştireceğiz.”

Leave a Reply