Konya Erdemli Gençlik Bilek Güreşi Takımı, Türkiye Şampiyonasından Madalya İle Döndü

Konya Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü bilek güreşi takımı, Türkiye Şampiyonasından madalya ile döndü.

31 Mart – 03 Nisan 2015 tarihlerinde Antalya Kemer’de yapılan Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası milli takım seçmelerine Konya Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünden 14 sporcu, 2 antrenör, 1 yönetici ve 1 doktordan oluşan kafile ile iştirak ederken, Kulüp Başkanı Recep Çiftçi şampiyona ile ilgili yaptığı açıklamada; “Sporcularımız 18 yaş altı genç erkekler, 18-21 yaş arası genç erkekler, 21-40 yaş arası büyükler ve 40 yaş üstü masterler olmak üzere toplam 4 kategoride yarışarak Konya’ya madalya ile dönmüşlerdir” dedi.

Konya kafile başkanı, Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Ali Ağar; “Toplam 1.200 sporcunun katılım sağladığı şampiyonada Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcuları 80 kilo sol kolda Furkan Gündüz Türkiye 2.si olarak milli takıma girmeye hak kazanmıştır. 55 kiloda Mustafa Muhittin İşkin sol kolda Türkiye 5.si, 60 kilo sağ kolda Ömer Faruk Bağcı Türkiye 5.si, 80 kilo büyük erkekler sağ kolda Yrd. Doç.Dr. Celalettin Korkmaz Türkiye 6.sı olmuştur.” dedi.

Bilek güreşi konusunda gençlere her türlü desteği sağlayan Konya Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü yönetimine ve kulüp başkanı Recep Çiftçi’ye teşekkür eden Ağar, destek ve dualarını eksik etmeyen tüm Konya halkına teşekkür etti.

Leave a Reply