ÇASGED Kulübü, “Çanakkale Bilek Güreşi Yarışması” Düzenledi

Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü (ÇASGED), “Çanakkale Bilek Güreşi Yarışması” düzenledi.

20 Aralık 2014 / 20 Safer 1436 cumartesi günü, Sosyal Bilimler Lisesi Spor Salonu’nda düzenlenen yarışmaya çok sayıda genç erkek sporcu katıldı.

6 sıklette yapılan seçmelerde, 30 sporcu sağ kol, 4 sporcu da sol kolda mücadele etti. Müsabakalar, büyük bir heyecan içinde gerçekleşti.

Kategorilerinde birinci olan sporcuların, 26 – 27 Aralık 2014 tarihlerinde “Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü” ile “Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü’nün” Ankara’da birlikte düzenleyeceği, “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasında” Çanakkale’yi temsil edecekleri bildirildi.

Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Adnan Ulutaş yaptığı açıklamada; “Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübünün şimdiye kadar izcilik alanında faaliyet göstermekte iken spor branşında bilek güreşi ile başlangıç yapmıştır. Bugün organize ettiği ‘Genç Erkekler Bilek Güreşi İl Seçmeleri’ni ata sporumuz bilek güreşini gençlerimize sevdirmek, unutulmaya yüz tutmuş olan bu sporu gençler arasında yaygınlaştırmak, gençlerimizi sokaklardan ve teknolojik yalnızlıktan kurtarmak, dostluk, kardeşlik, barışın tesisine katkıda bulunmak ve Çanakkale’de bu sporun gelenekselleşmesini sağlamaktır. Gençliğimizin gelişimine katkıda bulunmak için özveriyle çalışıyor ve büyük organizasyonlara imza atıyoruz. Günümüz gençleri, evlerinde bilgisayar başında zamanlarını geçiriyorlar. Biz gençlerimizi doğayla buluşturmak ve spor yaptırarak zinde kalmalarını sağlamak istiyoruz. Ayrıca, bugün yaptığımız seçmelerde bileği güçlü, yetenekli ve başarılı olan sporcularımızı, 26 – 27 Aralık 2014 tarihlerinde Ankara’da yapılacak “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışması”nda Çanakkalemizi temsil edeceklerdir.” dedi.

Yapılan müsabakalar sonucunda Genç Erkekler kategorisinde; Batuhan Özdem (50 kg), Berat Kutlu (60 kg), Ahmet Gezgin (65 kg), Recep Öztürk (70 kg), Kerim Sağlam (75 kg), Mert Güran (80 kg) birinci oldular.

Leave a Reply