Dinamik Gençlik, “Ata Sporuna İlk Adım” Projesiyle “Antalya Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” Düzenledi

Antalya Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, “Ata Sporuna İlk Adım” projesiyle “Antalya Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” düzenledi.

20 Aralık 2014 cumartesi günü Turgut Özal Kapalı Spor Salonunda düzenlenen yarışmaya, Antalya merkez ve ilçelerinden daha önce yapılan elemeler neticesinde tespit edilen 60 genç sporcu katıldı.

Sağ kol ve sol kol olmak üzere 8’er siklette yapılan müsabakalar sonucunda birinci gelen 14 sporcu belirlendi. 2 sporcu ise hem sağkol, hem de sol kolda birinci gelerek büyük bir başarıya imza attı.

Antalya Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması’nda birinciliği elde eden 14 sporcunun 26 – 27 Aralık 2014 tarihlerinde Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü’nün Ankara’da birlikte düzenleyeceği “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasına” gönderileceği bildirildi.

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü proje koordinatörü Ali Dilmen; “ Kulübümüzü Ankara Korkut Ata Kültür Merkezi’nde yapılacak olan Türkiye Kulüpler Arası Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışmasında temsil edecek olan sporcularımız, cumartesi günü güzel bir mücadele sergilediler. Yarışmaya katılan tüm sporcularımızı ayrıca tebrik ediyorum. Keyifli bir yarışma izledik. Böylesine güzel bir Ata sporumuzu gençlerle buluşturduğumuz için çok mutluyuz. En güzeli de güce dayalı bir spor olan bilek güreşi müsabakasında sakatlanma olmadı.” dedi.

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü başkanı Adem Aydın da; “ Cumartesi günü gerçekleşen organizasyonda Ata sporumuz olan bilek güreşinin, gençlerimiz tarafından sahiplendiğini gördük. Antalya’da 2.sini gerçekleştirdiğimiz yarışmaya katılım oldukça yüksek oldu. Ayrıca mutlu olduk. Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü olarak, sportif faaliyetlerimiz devam edecek. Ankara’ya gidecek olan sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Yarışmada dereceye girip Ankara’daki müsabakada Antalya’yı temsil edecek sporcularımızın isimleri şöyle:

50-55-60-65-70-75-80-80+ sağ kol Muammer Taylı, Süleyman Şen, Mert Tahran, Tunahan Üntöken, Asım Aliyev, Serkan Bayram, Koray Çetinkol, Aydın Keleş.

50-55-60-65-70-75-80-80+ sol kol Emrah Öztürk, Muammer Muzaffer Demirayak, Mustafa Baştürk, Şerif Eski, Celal Aktaş, Burhan Çelik.

Sporculardan Serkan Bayram ve Mert Tahran kendi sıkletlerinde iki bilekte birden Antalya’yı temsil edecekler.

Akdeniz Dinamik Gençlik erkek izcileri de izcilik çalışmalarını tamamladıktan sonra Turgut Özal Kapalı Spor Salonu’na gelerek yarışmaları dikkatle takip ettikleri gözlendi.

Leave a Reply