Deha Gençlik, “Tokat Bilek Güreşi Yarışması” Düzenledi

Tokat Deha Gençlik Spor ve İzcilik kulübü, “Tokat Bilek Güreşi Yarışması” düzenledi.

Tokat Gençlik Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen yarışma, “Tokat En Güçlü Bileklerini Seçiyor” sloganıyla ve Tokat’ta ilk kez tertip edildi.

07 Aralık 2014 pazar günü Hüseyin Akbaş Spor Salonunda düzenlenen yarışmaya, 18 yaş altı ve 18 yaş üstü olmak üzere toplam 80 sporcu iştirak etti.

Müsabakalar, Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar’ın yaptığı gösteri maçı ile başladı. Seyirci ve sporculardan büyük alkış alan bu gösteri maçının ardından 18 yaş altı ve 18 yaş üstü, sağ ve sol bilek olmak üzere toplam 16 kategoride müsabakalar yapıldı.

Yapılan maçlar sonucunda;

18 Yaş Altı Sağ Kolda, Nuh Furkan Yorulmaz, Oğulcan Dikici, Enes Yağan, Emir Göktaş,

18 Yaş Altı Sol Kolda, Batuhan Başdağ, Emre Aktaş, Nevzat Kesim, Necmettin Bektaşoğlu,

18 Yaş Üstü Sağ Kolda, Eray Güler, Murat Güler, Ayhan Uçar, AdıgüzeL Şahin, Abubekir Öğer,

18 Yaş Üstü Sol Kolda, Ali Emre Fırıncıoğlu, Hacı Bayram Karabulut, Abubekir Öğer, kendi kategorilerinde il birinciliklerini aldılar.

Mücadeleler sonucunda kategorilerinde ilk 3’e giren sporculara madalyaların yanı sıra çeşitli hediyeler de takdim edildi.

Turnuvanın kapanış konuşmasını yapan Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Ahmet Uzun, yarışmaya katılan, ata sporumuz olan bilek güreşine gönül veren tüm sporcu ve seyircilere teşekkürlerini sundu. Kulüp olarak, unutulmaya yüz tutmuş ata sporlarımızdan olan bilek güreşine özel bir ilgilerinin olduğunu ve bu spor dalını Tokat’ta geliştirebilmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Uzun, tüm gençlik faaliyetlerinde ve özellikle bu turnuvada desteklerini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar’a ve katkılarından dolayı tüm personeline özel olarak teşekkürlerini bildirdi.

Leave a Reply