ÜNÇEK, “Liseler Arası Genç Erkekler Ünye Bilek Güreşi Yarışması” Düzenledi

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü’nün (ÜNÇEK), düzenlediği “Liseler Arası Genç Erkekler Ünye Bilek Güreşi Yarışması” tamamlandı.

07 Aralık 2014 pazar günü, Ünye Kapalı Spor Salonunda düzenlenen yarışmalar, sağ kol ve sol kol olmak üzere 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, 80+ kg sikletlerinde yapılırken, engelli genç sporcular da 65 ve 65+ kg sikletlerinde mücadele etti.

Kulüp başkanı Hüseyin Dikici yaptığı açıklamada; “Ata sporumuz olan bilek güreşini Ünye’de ve çevre ilçelerde tanıtmaya devam ediyoruz. Önceki yıllar sadece Ünye içindeki liselerle yarışma yapmıştık. Bu yıl Akkuş, Çaybaşı ve İkizce’deki liseleri de bilek güreşiyle buluşturduk. Yarışma öncesi okullarda elemelerini yapan okullarımız, belirlenen 8 sıklette (sağ ve sol) okullarını temsil etmek üzere yarışmaya katıldılar. 13 okuldan bileklerine güvenen yaklaşık 150 sporcu kıyasıya yarıştı.

Bu yarışmaların amacı sadece gençleri yarıştırmak değil, sokaklarda dolaşan, son dönemlerde yaygınlaşan madde bağımlısı gençleri sporun içine çekmek , korumak, gençler arasında sevgi ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirerek onları şiddetten ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır.

Bu yarışmayla bileği güçlü, yetenekli sporcuları tespit ettik. Bileğine güvenen bu yiğit gençleri, 27 Aralık 2014 Pazar günü Ankara’da yapılacak Türkiye Yarışması’na götüreceğiz.” dedi.

Ayrıca Yarışma’ya maddi ve manevi katkılarından dolayı Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ve Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem’e teşekkürlerini ifade etti.

Yarışma sorumlusu ve bilek güreşi antrenörü Mustafa Arslan; “ Büyük ilgi ve heyecanla gerçekleşen yarışmalar sonunda, sağ kol ve sol kolda dereceye giren demir bilekleri seçtik ve onlara altın, gümüş, bronz madalyalar verdik. Dereceye giren okullarımıza kupa verdik. Katılan her sporcumuza tişört hediye ettik ve öğle yemeği ikram ettik. Bu yarışmada engelli kardeşlerimizi de unutmadık. Onların da bu yarışmaya katılımını sağladık. Her geçen gün bilek güreşine yeni bir isim katılıyor. Halka her geçen gün genişliyor” dedi.

Kulüp Başkan Yardımcısı İshak Sarı, Ünye’deki tüm liselerin ve Ünye dışındaki bazı liselerin yarışmaya katılımlarından memnuniyetini ifade ederken, yarışmaya ilgi gösteren tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ve gençlerimize çok teşekkür ediyoruz, daha nice güzel yarışmalarda buluşma temennisinde bulundu.

Yarışmaya şu liseler katıldı; Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Mehmet Necati Vidinli Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Mehmet Refik Güven Fen Lisesi, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yüceler YİBO Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ünye Anadolu Lisesi, Mustafa Rakım Anadolu Lisesi, Ünye Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi, Tekkiraz İmam Hatip Lisesi, Akkuş İmam Hatip Lisesi, Doğa Koleji.

Dereceye giren sporcuların tüm masrafları Ünçek tarafından karşılanmak üzere 26 – 27 Aralık 2014 tarihlerinde, Ankara’da yapılacak olan “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasına” götürüleceği duyuruldu.

Yarışmada dereceye giren sporcular şu şekilde oluştu;

Sol Kol 50 kg.,

1. Sertay Kağan Sever,

2. Murat Fidan,

3. Furkan Kirman,

Sol Kol 55 kg.,

1. Arif Çoban,

2. Sedat Şimşek,

3. Engin Kement,

Sol Kol 60 kg.,

1. Enes Ele,

2. Burakcan Calay,

3. İhsan Altun,

Sol Kol 65 kg.,

1. Oğuzhan Yıldıran,

2. Muhammet Mustafa Ocak,

3. İbrahim Güllü,

Sol Kol 70 kg.,

1. Fatih Yurt,

2. Yavuz Selim Güdek,

3. Ozan Sezgin,

Sol Kol 75 kg.,

1. Esat Sedat Çifçi,

2. Onur Atay,

3.Mücahit Köse,

Sol Kol 80 kg.,

1. Burak Çifçi,

2. Enes Duru,

3. Ahmet Bıçakçı,

Sol Kol 80+ kg.,

1. Onur Taşkıt,

2. Uysal Yiğit Kuba,

3. Ogün Azaklı,

Sol Kol 65 kg.,

1. Mehmet Açıkgöz,

Sol Kol 65+ kg.,

1. Semih Arslan,

Sağ Kol 50 kg.,

1. Murat Kuyumcu,

2. Murat Fidan,

3. Kamil Çatık,

Sağ Kol 55 kg.,

1. Sedat Şimşek,

2. Engin Kement,

3. Uğur Diriloğlu,

Sağ Kol 60 kg.,

1. Abdurrahman Mutlu,

2. Enes Ele,

3. Abdulbaki Oğuz,

Sağ Kol 65 kg.,

1. Serkan Ocak,

2. İbrahim Güllü,

3. Oğuzhan Yıldıran,

Sağ Kol 70 kg.,

1. Fatih Yurt,

2. Mustafa Şen,

3. İlhan Karayiğit,

Sağ Kol 75 kg.,

1. Esat Sedat Çifçi,

2. Onur Atay,

3. Batuhan Bahçe,

Sağ Kol 80 kg.,

1. Burak Çifçi,

2. Enes Duru,

3. Ahmet Bıçakçı,

Sağ Kol 80+ kg.,

1. Onur Taşkıt,

2. M.T. Yasin Kalem,

3. Mehmet Can Demirer,

Sağ Kol 65 kg.,

1. Mehmet Açıkgöz,

Sağ Kol 65+ kg.,

1. Semih Arslan,

Takım Sıralaması,

1. Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

2. Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi,

3. Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

Leave a Reply