GÜÇLÜDER, “Kafelerde Bilek Güreşi” Projesinin Açılışını Yaptı

İstanbul Bağcılar’da faaliyet gösteren Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü (GÜÇLÜDER), Gençlik Projeleri Destek Programı 2016-II kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Kafelerde Bilek Güreşi” projesinin açılış programını yaptı.

Program, 14 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 16:00’da Coffeemania Bağcılar’da gerçekleşti. Yediden yetmişe herkesin ilgi gösterdiği etkinliğe gençlerin teveccühü üst düzeyde olduğu açılış programı, halk tarafından yoğun ilgi gördü. Programa katılan isimlere çekilişle hediyeler takdim edildi.

Proje koordinatörü Fatih Gültekin yaptığı açıklamada; “Ata sporumuz bilek güreşini halkımıza tanıtıp, spor aracılığıyla milli birlik ve kardeşlik duygusunu geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz “Kafelerde Bilek Güreşi” projemizin bugün açılışını yapmış bulunduk. Projemizin uygulması toplam 8 ay sürecek olup hava şartları elverdiğince haftada en az bir defa olmak üzere Bağcılar ilçe sınırları içerisinde bulunan bir kafe, park veya bahçede tanıtım etkinliklerimiz devam edecektir. Etkinlikteki müsabakalar bilek güreşi hakemleri yönetiminde gerçekleşmekte olup her etkinlikte müsabakaya katılanlara çekilişle hediyeler takdim edilecektir. Haftalık etkinlik programımız www.gucluder.org internet sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edilebilir. Bu gün burada projemizin açılışına ev sahipliği yapan Coffeemania Bağcılar’a, organizasyonda emeği geçen tüm gönüllülerimize ve katılan herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Projenin gelecek haftaki uygulamasının 21 Ekim 2017 Cumartesi günü 16:00-18:00 saatlerinde Sancaktepe Mahallesinde yer alan Bağcılar Belediyesi Seyit Çavuş parkında gerçekleştirileceği ve bütün halk davetli olduğu bildirildi.

Leave a Reply