İstanbul Güçlüder, “Bağcılar Liseler Arası Bilek Güreşi Yarışması” Düzenledi

İstanbul Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Güçlüder), “Bağcılar Liseler Arası Bilek Güreşi Yarışması” düzenledi.

Bağcılar’ın her bölgesinden katılımın sağlanan ve 100 sporcunun yer aldığı yarışma, 24 Şubat 2016 tarihinde tartıların tamamlanması ile açılış konuşması ardından öğlen saatlerinde başladı.

Açılış konuşmasında Güçlüder Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan İlhami Motur, Güçlüder’in İstanbul ve Türkiye başarıları hakkında bilgi verdi. İstanbul 1.liği ve Türkiye 3.lüğü kazanan Güçlüder kulübünün başarılarını, Bağcılar ilçesindeki okullardan kazandığı öğrenciler ile elde ettiğini vurguladı. Bilek Güreşi tanıtım çalışmalarında amaçlarının gençlerin spora odaklı sosyal bireyler olmalarına katkı sağlamak, vakitlerini spor ile değerlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, ülke sporuna milli sporcular kazandırmak, gençlere çalışarak başarmayı öğretmek, farkındalık sahibi ZİNDE bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi.

GÜÇLÜDER ekibi olarak Ata sporu olan Bilek Güreşini Bağcılar, İstanbul ve Türkiye de tanıtımını yapmak için gerekli çalışmalara devam edileceği söyleyen yetkililer Bilek Güreşinin okul sporları arasında yerini alması için çalışmaların ayrıca yürütüleceğini belirtti.

Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğünce atanan Uluslararası Bilek Güreşi Hakemi Mustafa Tavuskarlı tarafından yarışma hakkında kuralların sahnede duyurulması ile yarışmalar sol kol ile başladı. Renkli görüntülere sahne olan yarışmalar sağ kol mücadeleleri ile tamamlandı. 16:00’a kadar devam eden mücadeleler sonunda dereceye giren yarışmacılara madalyaları Güçlüder Yönetim Kurulu yetkililerince takdim edildi. Yarışmalarda en yüksek puanı alan okul ise Yavuz Sultan Selim Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak 1.liği kazandı. Ödül töreni ardından yarışmalar tamamlandı.

Kulüpten yapılan açıklamada; “Bağcılar Yıldıztepe Gençlik Merkezinde düzenlenen Liseler Arası Bilek Güreşi yarışmasında yarışmamıza konuk olan Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk Bey’e, yarışmamıza ev sahipliği yapan Gençlik Merkezi Müdürü sayın Erdoğan Soylu Bey’e, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Özkan Boyacı Bey’e organizasyon destekçilerimiz Bağcılar Belediyesi, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bağcılar Kaymakamlığı’na teşekkür ederiz.” denildi.

Leave a Reply